Son Yazılar

Susam yağı nedir? Susam yağı faydaları nelerdir?

Pedaliaceae ailesinden uzun yıllık bir bitki olan susamdan soğuk damıtma yöntemiyle elde edilen susam yağı, çoğunlukla bir gıda maddesi veya baharat olarak kullanılmasının yanı sıra tıbbi alanlarda da kullanılır. Susam bitkisi binlerce yıldır üretilmektedir ve dünyada tıbbi alanda kullanılan en eski bitki olduğuna inanılmaktadır. Eski Mısırlılar bu yağı, genel olarak penisteki travmatik ağrılar ve yaralanmalar için kullandılar ve Çin’de ise ayurveda tıbbında penise kan akışını yeterli düzeyde sağlamak için kullanıldı. Antik çağlarda ise susam yağı ve çeşitli formları, tıbbi kullanımları için özellikle değerliyken, Yunan ve Romalı askerler, bir enerji verici madde olarak kullandılar. 1 Ayrıca, penis damarlarını genişletmek ve boyutunu arttırmak için kullanılan bir iksir olduğuna inanılıyordu. Günümüzde ise susam yağı, cinsel işlev sorunları için yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.  Susam yağı bitkinin yassı, küçük ve oval kısımlarından elde edilir, bu da odunsu bir tat ve gevrek bir doku verir.

Susam Yağının Faydaları Nelerdir?

Susam yağının faydaları arasında, cinsel işlev bozukluklarını tedavi etmesi, vajinal kuruluğu gidermesi, cinsel hormonları uyarması, penis boyu uzatma da yardımcı olması ve kan dolaşımına katkı da bulunması sayılabilir. Şimdi susam yağının faydaları neler yakından inceleyelim;

Susam Yağı Erektil Disfonksiyon (İktidarsızlık) İçin En İyi Bitkisel Yağdır

Susam yağı, özellikle iktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklere çok fayda sağlar. Her gün düzenli olarak susam yağı ile penis bölgesine yapılacak masaj, hem iktidarsızlığı tedavi eder hem de penis bölgesindeki damarların açılmasını sağlar.

Susam Yağı Kan Basıncını Düşürür Ve Penise Kan Akışını Sağlar

Susam yağı mükemmel bir kan dolaşımı düzenleyicisidir. Esansiyel olmayan susam yağından her gün 2 çay kaşığı tüketilmesi, kan basıncını ciddi düzeyde düşürecektir. Düşen kan basıncı dolaşımın daha sağlıklı olmasını sağlar. Yeterli ve uzun süreli ereksiyon için penise kan akışı gerekir. Tüm bunlar susam yağının düzenli olarak tüketilmesiyle rahatlıkla sağlanabilir.

Susam Yağı Cinsel Hazzı Artırır

Susam yağı içerdiği bileşenler sayesinde afrodizyak etki yaratır. Susam yağının afrodizyak etkisini gösterebilmesi için cinsel ilişkiden önce bu yağ ile derinlemesine masaj yapılması gerekir. Bu masaj ayrıca vücuttaki ödemleri atarak penise kan akışını düzenler ve hücreleri yeniler.

Susam Yağı Salgı Bezlerini Çalıştırır

Bu yağ, farklı iç salgı bezlerine ciddi düzeyde tesir edecektir ve bu salgı bezlerinin faaliyetlerini önemli oranda arttıracaktır. Bununla beraber cinsel tatminsizlik sorunu yaşayan erkek ve kadınlar bu yağı kullanarak bu sorunları tedavi edebilir. Cinsel faaliyetlerin artması ilişkinin daha zevkli geçmesini sağlar.

Susam Yağı Strese İyi Gelir

Stres, cinsel ilişki deneyimini hüsranla sonuçlandıran bir durumdur. Gergin, sinirli ve kaygılı kişiler, cinsel ilişkiden zevk almamakla beraber partnerlerini de kendilerinden soğutabilirler. Susam yağı içerdiği bileşenler sayesinde vücuda dinginlik, sakinlik ve gevşeme sağlar. Cinsel ilişkiden önce bu yağ ile bütün vücuda masaj yapılması önerilir.

Susam Yağı Vajina Kuruluğunu Giderir Ve Sulanmayı Artırır

Birçok kadının yaşadığı sorunların başında sulanma veya vajinal kuruluk gelmektedir. Bu durum son dönemlerde ise oldukça fazlalaşmıştır ve cinsel ilişki sırasında oldukça ağrı ve sızı verebilir. Bu yağ, yalnızca vajinal sulanmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda hassas dokuları ciddi manada besler ve şartlandırır. Susam yağı vajina bölgesine sürülürse cinsel ilişkide alınacak zevk oranı oldukça artacaktır. Dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise bu yağın vajinaya uzun süre sürülmemesidir. Haftada en fazla 3 defa vajinaya sürülmesi yeterli olacaktır.

Susam Yağı Vajinal Estetiğe İyi Gelir

Vajinal estetik kaygısı, cinsel sorunlar arasında sayılabilir. Bu yağın içerdiği bileşenler vajinal sarkmaları, dudak büyümelerini ve pigmentasyonun ortaya çıkmasını ciddi düzeyde önler.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir