Son Yazılar

Sertleşmeye iyi gelen yiyecekler

Sertleşmeye iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Tüketilen yiyecekler, ereksiyon gücünden sperm hareketine kadar cinsel sağlık için çok önemlidir. Yapılan araştırmalar, bazı vitaminlerin ve vitaminlerden daha az bilinen bitki özlerinin, penis performansının çok özel yönleri üzerinde olumlu etkiler yarattığını göstermektedir. Sertleşmeye iyi gelen yiyecekler buna paralel olarak aynı zamanda sperm kalitesini ve sayısını da arttırır.

Sertleşmeye İyi Gelen Yiyecekler

Ispanak: Ispanak testosteron seviyelerini arttırır ve sertleşmeye iyi gelir. Ispanak, sağlıklı bir kan akışını sağlayan ve son derece güçlendirici olan süper bir folat kaynağı olarak bilinir. Folik asit, erkeklerin cinsel işlevleri için kritik bir rol oynar ve folik asit eksikliği erektil disfonksiyona (iktidarsızlık) yol açar. Kaynatılıp pişirilmiş ıspanak, alınması gereken günlük folik asit ihtiyacının %66’sını karşılar ve bu durum da ıspanağı folat bakımından zengin yiyeceklerden biri yapmaktadır. Bunlara ek olarak, ıspanak, bunlarla beraber kan akışını iyileştirip uyarmaya yardımcı olan maddeler içerir ve testosteron seviyelerini de yüksek oranda arttırır.

Türk Kahvesi: Yapılan araştırmalar, günde 2 ile 3 fincan kahve içmenin erektil disfonksiyon u (iktidarsızlık) önleyebileceğini gösterdi. Bu duruma sebep olan kahvenin en sevilen maddesi kafeindir. Kahve, penis damarları ve kaslarını rahatlatarak güçlü bir ereksiyona yol açar.

Bitter Çikolata: Yapılan son bir araştırmada, bitter çikolatadaki flavonoidlerin kan dolaşımını sağlıklı bir şekilde iyileştirdiği görüldü. Bu durum, zayıf olan kan dolaşımından kaynaklanan ereksiyon problemleri için oldukça faydalıdır. Flavonoidler, bitkileri toksinlerden koruyan ve hücre hasarını onarmaya yardımcı olan doğal olarak oluşan antioksidanlardır. Çalışmalar, flavonoidlerin ve diğer antioksidanların insanlar üzerinde benzer etkilere sahip olduğunu göstermektedir. Her ikisi de erektil disfonksiyona katkıda bulunan faktörlerden olan kan basıncını ve yüksek kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Sertleşmeye iyi gelen yiyecekler arasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Antep Fıstığı: Son zamanlarda yapılan bir araştırma, 3 hafta boyunca her gün Antep fıstığı yiyen erkeklerde, cinsel istek ve genel cinsel memnuniyet de dâhil olmak üzere cinsel sorunlarda önemli bir gelişme yaşadığını ortaya koydu. Antep fıstığının ereksiyon problemlerine sağladığı faydalar, kan damarlarını gevşetmeye yardımcı olabilecek arginin denilen bir proteinin olmasıdır. Hergün tüketilen Antep fıstığı daha güçlü ereksiyon sağlayacaktır.

İstiridye: İstiridye yüksek oranda bir afrodizyak etkiye sahiptir. Bunun bir nedeni istiridyede yüksek düzeyde mineral ve çinkoya sahip olmasıdır. Bu durum erkek testosteron hormonunun üretiminde önemli bir rol oynar ve düşük seviyedeki testosteron sorununu ortadan kaldırır. Kabuklu deniz ürünleri hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel hormon salınımını teşvik eden bileşikler içerir. Bu durum uzun süreli ereksiyon ve sertleşme sağlar.

Karpuz: Bazı araştırmalar, karpuzun viagraya benzeyen etkileri olabileceğini ve ayrıca cinsel isteği artırabileceğini göstermektedir. Karpuz, bitki besinleri olarak bilinen faydalı içerikler bakımından da oldukça zengindir. Bitki besinleri antioksidanlardır. Karpuzun faydalarından biri, ereksiyon sağlayan kan damarlarını gevşetmesidir. Karpuzun %92’si su olmasına rağmen, % 8’i kalbe ve cinsel yaşama büyük katkı sağlar.
Bunlarla beraber sertleşmeye iyi gelen yiyecekler arasında domates ve greyfurt bulunur. Likopen maddesi kan dolaşımı ve cinsel sorunlar için ise etkili bir tedavi yöntemidir. Likopen maddesi, domates ve greyfurt gibi koyu kırmızı meyvelerde bulunur. Yapılan bazı çalışmalar, likopenin avokado ve zeytinyağı gibi yağlı yiyeceklerle karıştırıldığında en iyi şekilde emilebileceğini göstermektedir. Yapılan araştırmalar ayrıca likopen gibi antioksidanların erkeklerde kısırlık ve prostat kanseri ile savaşmaya yardımcı olduğunu da göstermektedir. Sertleşme için tüm bu yöntemleri uygulamadan önce mutlaka kilo verilmeli, sağlıklı beslenilmeli ve sigara mutlaka bırakılmalıdır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir