Son Yazılar

Sertleşme ve ereksiyon bozukluğu

Uzun yıllardır erkeklerde penisin cinsel ilişkiye yetecek kadar sertleşmemesi olarak tanımlanan ereksiyon bozukluğu (iktidar azalması yada kaybı), penis damarlarında NO (nitrik oksit) adı verilen bir maddenin yeterli oluşturulamamasından kaynaklandığı bilinmektedir. Bu nedenle, erkeklerde ereksiyonu güçlendirmek ve erkek cinsel sağlığı korumak ya da geri kazanmak amacıyla demir dikeni kullanılmaktadır.

Günde 2 defa  Demir dikeni alımı, penis damarlarında NO yapımını artırarak ereksiyonu sağlamaktadır. Ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve erkeklerde cinsel gücü artırdığı bilinen MONE tablet ciddi bir yan etkisi olmaması nedeniyle eczanelerde reçeteye ihtiyaç göstermeden satılmaktadır.

Genital dokulardaki damarlardan ve sinir uçlarından demir dikeni (kırmızı kore ginsengi) NO yapımını uyararak o bölgede damar genişlemesi ve bunun sonucunda duyarlılık artışı oluşturmaktadır. Özellikle kadınlarda genital yapılarda demir dikeni macunu aracılığı ile ortaya çıkan duyarlıklık artışı, cinsel ilişkiden daha fazla zevk alınmasını sağlamaktadır. Binlerce yıldır erkeklerde afrodizyak olarak kulanılan ginsegin, artık kadınlar için de afrodizyak olarak nitelenmesi gerektiği bilim çevrelerince çok sık olarak ifade edilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir