Son Yazılar

Seks hakkındaki gerçekler

Seks hakkındaki gerçekler

Seks hakkında bilmeniz gereken gerçekler

İyi bir seks cinsel arzular sonucu olmadığı ve bazı etkenlerin bu durumu etkilediği ortaya çıktı. İyi bir seksi güçlendiren etkenler şunlardır; öncelikle peynirin büyük bir önemi var. Amerikalı bilim adamları peynirdeki `phenylethylamine` adlı kimyasalın kişinin kendisini iyi hissettirdiğini ve kan dolaşımını hızlandırdığı ortaya çıkardı. Peynirin içindeki bu kimyasal sayesinde glükoz seviyesi artıyor ve beyne aşk sinyalleri gönderiliyor. Böylelikle iyi bir seks için ilk adım atılmış oluyor. Diğer bir detay ise; sperm vajinaya bir kez girdiğinde yavaşlıyor hatta dakikada 3 mm’ye ulaşıyor. 5 veya 45 dakika içinde ise döl yatağına ulaşıyor.

 Erkeklerin ilişki sırasında orgazm taklidinde daha yetenekli oldukları da ortaya çıkan gerçeklerden….

İngiltere`de yapılan bir araştırma 18-34 yaşındaki erkeklerin yüzde 42`sinin ve araştırmaya katılan tüm erkeklerin yüzde 19`unun orgazm taklidi yaptığını ortaya koydu. Bu da erkeklerin orgazm taklidi konusunda oldukça başarılı olduklarını ortaya koyuyor. Orgazm sırasında ortalama kasılma oranı ise 10- 15 olduğu ortaya çıktı. Her kasılma arasında ise 0,1 ve 0,6 saniye aralık var.

Erkeklerin orgazm olmasının da süresi 7.3 dakika olduğu ortaya çıktı. Yapılan araştırmaya göre 1587 kişiden 1380’i ortalama 7.3 dakikada orgazm olurken, 207 kişi ise 1 dakikada orgazm oluyormuş.

Seks öncesi başlangıçta çok önemli. Bilimadamları penis ucu ve klitorisin aslında aynı derecede hassas olduğunu ve ön sevişme sırasında çok işe yaradığını belirtiyor. Yapılan diğer bir araştırmaya göre erkeklerin yılda 53 litre sperm ürettikleri ortaya çıktı.

Seksi sadece bunlar etkilemiyor seksi etkileyen diğer bir faktör ise; koku. Ter kokusu veya güzel bir koku ilişkinizi olumlu yada olumsuz etkileyebilir.

Seks sırasında bazı durumları ciddiye almalısınız. Özellikle penis kasılması (priapism) çok acı veren ve 2 saatten fazla sürebilen bir durumdur. Bu tip bir durumda hemen doktora gidilmesi gerekir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir