Son Yazılar

Peyronie Hastalığı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Peyronie Hastalığı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Penis şekilleri erkekten erkeğe farklılık gösterir, sola-sağa yukarı ve aşağı hafif eğimin olması normaldir. Lakin erkeklerde penis şeklinin ve dikliğinin bir güç ve erkeklik göstergesi olması bu tarz durumlar yaşayan kişileri kaygılandırır.

Peki peniste ne kadar eğrilik normaldir?

Eğer penisteki eğim cinsel birleşme sırasında partnerlerden birini rahatsız ediyorsa ya da acı veriyorsa, ilişkiden istediğiniz hazı ve tutkuyu almanıza engel oluyorsa, bu tedavi edilmesi gereken bir problemdir. Peyroni hastalığı da penis gövdesinde oluşan kıkırdağımsı sert ya da plağımsı tabakaya verilen addır. Peyroni hastalığı doğuştan ya da sonradan olabilir. Ve genelde penisin sırt bölgesinde oluşur ve penisin o yöne doğru eğilmesine neden olur. Penis sertleşip dikleştiğinde plağın olduğu tarafa doğru eğilmeye başlar.

Peyroni hastalığının olumsuz sonuçaları

Peyroni hastalığı cinsel birleşme sırasında penisin fonksiyonunu bozarak sertleşme problemine kadar giden ciddi sorunlara neden olabilir. Bunun yanı sıra bireyin psikolojisinide olumsuz yönde etkileyerek, ikili ilişkilerde ve cinsel birleşmelerde özgüven eksikliğine neden olur. Hastalığın en sık rastlanan belirtilerinden biri ise penis ağrısıdır, peyroni hastalığı yaşayan bireylerde genelde ağrılı ereksiyon yaşanır ve penis boyu kısalır.

Ereksiyon halindeki penis genelde yukarıya nadiren yana doğru eğrilme yaşar ve birey için olumsuz sonuçlar ortaya çıkar. Penisinizin görüntüsünden rahatsız oluyor, partnerinizle problem yaşıyor, bu yüzden ikili ilişkilerden ve cinsel birleşmelerden çekiniyorsanız tedavi olmanız gerekiyor demektir. Peyroni hastalığı bir kusur değildir tüm erkeklerde görülebilir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir