Son Yazılar

Penis Sertleşmesi Nasıl Olur?

Penis Sertleşmesi Nasıl Olur?

İnsanlarda cinsel problem muhabbeti açıldığı an akla ilk gelen erkeklerdeki iktidarsızlıktır. Oysaki durum sadece erkeklerde değil aynı zamanda kadınlarda da aynıdır ve cinsel fonksiyon problemleri her iki tarafta da oluşabilecek bir olaydır. Sertleşme yani iktidarsızlık sorunu erkeklerdeki tek sorun değildir ve daha farklı problemlerde mevcuttur. Penis sertleşmesi nasıl olur diye düşünüyorsanız işte size cevapları;4

Penis Sertleşmesi

Penis başı sümüksü bir tabaka ile kaplıdır. Erkeklerde olan bu cinsel organ içerisinde sınırsız sayında sinirler bulunmaktadır. Cinsel ilişkide erkeğin belli zevke ulaştıktan sonra boşalma esnasında süngerimsi bölüm atardamar kanı ile dolmaktadır. Bu nedenle penisin sertleşmeye başlandığı an yavaş yavaş ısınır. Isınma sonrasında nabız atışı da burada hissedilebilir. Böyle oluşan penis sertleşmesi genel olarak 3 sebepten dolayıdır:

1.    İlişki sırasında bayanın her hangi bir yeri ile penisin temas etmesi ve buraya yapılacak uyarma hareketleri anında beyne iletilir. Beyin daha sonra refleks hareketini devreye sokarak, kanın sünger dokuya akması gerçekleşir ve böylece penisin sertleşmesi sağlanır.
2.    Her hangi bir birleşme olmadan sadece duygusal iletilerle dahi penis sertleşmesi mümkün olabilir. Gençlik çağındaki bireylerde özellikle çok görülmektedir.
3.    Mesanenin dolmasıyla birlikte refleks hareketlerinin de etkisiyle sabahın erken saatlerinde uykudan uyanılması esnasında görülmektedir.

Sonuç olarak sertleşme; penise yapılan her hangi bir dokunuş veya temas ile gerçekleşmekle birlikte, duygusal ileti ve heyecanlanma sonucu da sertleşmede gelişebilir.

Penis sertleşmesinin nedeni ve detayları

Öncelikle bu sertleşme olayının başlıca faktörleri arasında genetik ve stres gelmektedir. Kadınlarda ise bu sorun genellikle istek bozuklukları, ağrılı ilişki, vajinismus ve orgazm bozuklukları olarak görülür.

Sertleşme problemi, cinsel arzu olduğu halde, istenilen sertliğin elde edilememesidir. Yani yaşlı bir insanın günde 1 veya 2 kere başarılı bir ereksiyon sağlamışsa, bu insanın tedaviye ihtiyacı olmadığını gösterir.

Bu tür sertleşme sorunlarının tedavisi genellikle psikolojik tedavi yöntemleri kullanılıyor. Bunun dışında elbette ilaç tedavileri de mümkün ancak en yaygın ve etkili yöntem psikolojik yöntemleridir. Yaşamı tehdit eden hastalıklar gurubuna dâhil olmayan Erektil bozukluklar, daha çok dinsel ve kültürel nedenlerden dolayı çekingenlik yaratmasından dolayı kesin bilgiler ve istatistiklere ulaşmak mümkün değil. Ancak bu sorunun dünyanın büyük bölümünde var olduğundan eminiz.

Bu konudaki en doğru ve güvenilir bilgiyi ABD’nin Massachusetts Üniversitesi açıkladı. Yapılan geniş kapsamlı araştırma ve anket sonuçlarında, dünyanın %52’lik bir kısmının sertleşme problemi yaşadığı tespit edildi. Bu sayede genel bir tablonun ortaya çıkması sağlanmıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir