Son Yazılar

Penis sağlığı

Penis sağlığı

Erkeklerin en önemli organı olan penisin, daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere iki önemli görevi vardır. Bunlardan ilki boşaltım organı olması, ikincisi ise üreme organı olmasıdır. Bu iki görevin düzenli bir şekilde gerçekleşmesi sonucu penis sağlığından bahsedebiliriz.

Şunu da belirtelim ki penisi sağlığının bozulması stres veya ilişki sorunlarına ve özgüvene zarar verir, hayatın diğer alanlarını da etkileyebilir.

Penis sağlığını neler etkiler?

Şimdi penis sağlığını bozabilecek tehlikelerden bahsedelim.

Penis darbelere karşı çok hassastır. Vücudun dış bölgesinde olmasından dolayı dış etkilere açıktır. Bu nedenle penis sağlığını korumanın ilk aşaması onu dış etkilerden korumaktır.

Dışarıdan gelebilecek darbeler: top darbesi, kavga esnasında sert bir darbe, ya da bir kaza sonucu penise gelebilecek darbeler ona büyük zarar verebilir ve hatta erkekte kısırlığa sebep olabilir. Ayrıca penis sağlığını tehdit eden bir başka dış etken dar iç çamaşırlarıdır.

İç çamaşırı seçimi:Erkeklerin geneli dar iç çamaşırları ve düşük bel pantolon giymeyi tercih eder. Oysa bu giyim penis sağlığı açısından oldukça tehlikelidir. Penis üzerine sürekli uygulanan basınç onun iç çeperlerine zarar verir. Bu da penisin yapısının bozulmasına sebep olabilir. Bunun yanında testislerin de basınç altında ezilmesi kısırlığa sebep olan başka bir konudur.

Temizlik: Gene penis sağlığını korumak için temizlik çok önemlidir. Erkeklerin penis bölgesindeki kılları oldukça yoğundur. Penis etrafında çıkan kıllar haftalık temizlenmelidir. Periyodik temizlik yapılmazsa bu bölgede oluşacak bakteriler enfeksiyonlara, pis kokulara ve hatta cinsel siğillere sebep olabilir. Penis kıllarını temizlenin en kolay yolu tüy dökücü krem kullanılmasıdır. Tıraş bıçağı gibi delici aletler peniste kesiklere, kanamalara sebebiyet verebilir.

Penis sağlığı sağlıklı beslenme ile de yakından ilgilidir. Düzenli beslenmeyen erkeklerde penis sağlığından söz edilemez. penis boyu uzatma ile bu nedenle beslenmeye dikkat edilmelidir. Penis sağlığını korumanın en etkili yolu E vitamini almaktır. Bunun yanında günde 1 avuç kuruyemiş yenmesi hem penisin hemde cinsel sağlığın korunması açısından önemlidir.

Penis sağlığını neler etkiler? sorusuna cevap olarak korunmasız cinsel ilişkiden sigaraya, kalp damar rahatsızlıklarından düzensiz ilaç kullanımına kadar daha pek çok şey yazabiliriz. Maalesef ülkemizde penis sağlığı üzerinde çok durulmaz. Bunun en başlıca sebebi erkeklerin bu konulardaki çekingenliğidir. Oysa penis, bir erkeğin cinsel kimliğini belirleyen, üremesini sağlayan ve vücutta boşaltım görevinin son bulduğu önemli ve hassas bir organdır. Çok önceden beri penis, erkeğin gücünü simgeleyen adeta erkeklikle özdeşleşmiş bir organdır. Bu nedenle bu organın önemini anlayıp sağlığının korunması hususunda bir uzmana gitmekten çekinilmemeli sorular açık bir şekilde sorulmalıdır.

Bu yazımızda penis sağlığını nelerin etkileyebileceğinden bahsettik. Ayrıca kısa da olsa penis sağlığını korumak için neler yapılması gerektiğine değindik. Penis sağlığı için tamamen doğal egzersiz yöntemleri olduğunu da söylemeliyim. Bu egzersizler her ne kadar penis büyütme odaklı olsa da penis sağlığına faydaları olan yöntemler. Bu yöntemleri deneyip fayda gören insanları buradan öğrenebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir