Son Yazılar

Penis nedir, nasıl uzar?

Penis nedir?

Penisin nasıl uzayacağı hakkında bilgilendirmelerde bulunduğumuz bu yazımıza, öncelikle penisin ne olduğunu öğrenerek başlayalım. Penisin nasıl uzayacağını daha detaylı olarak ele aldığımız bu yazımızı sonuna kadar okuduktan sonra bu konu ile alakalı tüm soru işaretlerini kafanızdan sileceksiniz.

Penis nedir?

Dünyada bulunan tüm canlılarda görünür kısımda yer alan ve genel anlamda üreme amaçlı kullanılan bir organdır. Ayrıca bazı bölgelerde kuyruk olarak ta bilinmektedir. Üreme ve idrar salgısı kanallarıyla, çevresini saran bir yapıda kan damarları açısından zengin bir üreme organı olarak bilinir. Penis ucunda bulunan delikten, idrar ve meni sıvıları ayrı zamanlarda dışarı atılır. Penisin uyarılmasıyla damarla kan ile dolar bu sayede büyür ve sertleşir. Kısaca bu olaya sertleşme denir. Penisten meninin dışarı atılmasına da boşalma denmektedir.

Penis sertleşmesi ve uzaması

Birçok insanın merak ettiği penis nedir nasıl uzar? Sorusunun cevabını sizler için bulduk. Tamamen parasempatik sistemin olumlu yönde uyarılması sonucu, penisin iki ana parçasına kan dolmasıyla meydana gelen fizyolojik olana denir. Uyarılma esnasında atardamarlarda bulunan kan hızlı bir şekilde penise doğru pompalanır, bu sayede penisteki kavern odacıkları esneyerek genişler ve içerisine kan depolayarak şişer ve büyür. Bu sayede kanla dolan peniste sertleşme olayı gerçekleşmiş olur. Dış cephedeki kılıf ve zarlar gerilerek toplardamarların kapanmasını ve bu sayede de sertliğinin uzun süre korunması sağlanır. Mekanizmal açıdan çok basit olsa da, kimyasal, hormonal ve psikolojik açıdan hem çok karmaşık hem de zahmetli bir süreçtir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir