Son Yazılar

Penis eğriliği neden olur zararları nelerdir?

İşlevsel olarak oldukça önemli bir organ olan penis, sıkıntıları ile insanların canını sıkabiliyor. Bu yazımızda penis eğriliği sebepleri ve yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz. Pek çok hasta, genellikle idrar yanması, kısırlık, idrar yolları tıkanıklığı gibi şikayetler ile sürekli doktorlara başvuruyor. Penis eğriliği de bu tarz sorunların başında geliyor. Genellikle cinsel bir konu olarak bilinse de, bu işleme de ürologlar bakabiliyor.

Penis eğriliği, insanlar için yanlış algılanmaya gayet açık bir hastalık. O anlık oluşan bir eğri durumu, insanlar penis eğriliği hastalığı diye yorumlayabiliyor. Bu yüzden bu olayların yaşanmaması için, öncelikle penisinizin eğri olup olmadığını net bir şekilde anlamanız önerilir. Bunu yapmak için de, üroloji doktorlarına görünmeniz gerekiyor.

Sorun ve çözüm

Ülkemizde cinsel hastalıklar genellikle insanların utandığı konuları barındırdığı için, pek rahat ifade edilmiyor. Bu yüzden insanların çoğu, bazen hastalıklarını tedavi ettirmiyor ve bu duruma alışma sürecine giriyor. Pasif kalınan her saat, birey için tehlike gösterebilir hastalık modeline göre. O yüzden cinsel hastalıklarınızı bizzat üroloji bilimi ile ilgilenen doktorlara sunmanız, sizin için daha iyi olacaktır. Ürolog konusunda ise fazla çekinmenize gerek yok. Çünkü sürekli olarak penis eğriliği ile ilgilendikleri için, sıkıntı çıkarmanızı gerektirebilecek bir durum yok ortada. Rahatlıkla bunu doktora söyleyebilirsiniz. 

Penis eğriliği zararları nelerdir?

Bu durumun zararları, genellikle cinsel ilişkilerde zorlanma olarak bilinir. Onun dışında pek bir zararı yoktur penis eğriliğinin lakin idrar yollarında yaşanan bazı deformasyonlar da sıkıntı çıkarabiliyor çoğu zaman. Tabi ki bu durum, bizzat penis ile ilgili değil. Kişinin kendine bakması da ciddi derecede etkiliyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir