Son Yazılar

Penis boyu kaç yaşına kadar büyür?

Penis boyu kaç yaşına kadar büyür?

Yapılan araştırmalar sonucunda veri olarak erişkin bir erkekte penis alt sınırının 9-10 cm civarında olması gerektiği açıklanmıştır. Ortaya ideal bir rakam çıkarmak yanlıştır çünkü kişiden kişiye değişmekte ve her ikisi de normal değerler arasında girmektedir. Burada önemli olan erişkin bir erkekte sertleşme sonrası penis boyu alt sınırı 9-10 cm olması gerekmektedir. Penis uzunluğunun aha fazla olması erkekte cinsel hazzı artırıcı bir etken değildir. Gerek erkek de kadının aldığı haz açısından standart değerlerdir. Aşırı büyük olması erkeğe zarar vermese de kadını rahatsız edici bir faktördür. Alt sınırı altında olan penis boyları ise tedavi sürecine gidilmelidir. Penis kalınlığı ile alakalı herhangi bir ölçüm çalışması yapılmamıştır. Penis ile alakalı sağlık sorunu sadece uzunlukla ilgilidir. Alt sınırı geçen bir penis ideal bir kalınlığa sahiptir. Ancak bazı insanlar ince olmasından dolayı kosa gözükmesinden şikayet eder. Bu üroloji uzmanı görüşülmelidir. Gerekli tedaviler mümkündür.

Penis boyu kaygıları nelerdir?

Penis boyu ile kadın orgazmı arasında alaka var mıdır?

Kadının orgazm olması ruhsal, duygusal gibi faktörün yanı sıra yeterince uyarılma ile de alakalıdır. Dokunmaya duyarlı alan klitoris, küçük ve büyük dudaklardır ve vajinanın üçte bir kısmıdır. Daha derinler ise dokunmaya karşı hassas değildir. 10 cm uzunluğundaki bir penis bütün uyarılabiliyor ken noktalara ulaşmaktadır.

Penis boyu ile cinsel güç arasında bir bağlantı var mıdır?

Cinsel gücü belirleyen faktörler bir durum duygusal faktörlerin yanı sıra erkeklik hormonu olan testestoron seviyesidir. Normal seviyelerde ise normal bir performans göstermesi içi yeterlidir. Küçük ya da büyük olmasının cinsel güç ya da cinsel arzusu ile alakası yoktur.

Penis ne zaman uzamaya büyümeye başlar

Penis boylarında olan kısalık sorunları ile günümüzde birçok erkek bireyler cinsel birleşme sırasında ve sonucunda yaşanan doyumsuzluk ve yetersizlik nedeni ile penis boylarında büyütme ve geliştirme çabaları içerisindedir. Penis boyları doğum sonrasında 1.9 cm altında, ergenlik öncesi 6 cm altında ve ergenlik sonra 9 cm geçmeyen boylar mikro penis olarak günümüzde bir hayli fazla görülmektedir. Anne karnından fizyolojik gelişimlere değin uzanan birçok etken ve etmenler ile penis boylarında ki büyüme ve gelişimlerde çeşitlilik göstermektedir.

Erkek bireylerde penis boyu uzatma ve büyümeye Demir Dikeni gibi birçok ürünü kullanmaya başladıktan sonra gözle görülür bir artış gözlenir. Red Honey ve Demir Dikeni gibi birçok etken ile 4 haftalık yaklaşık olarak bir tedavi evresi sonucunda penis boylarında uzama ve gelişme gösterme evreleri gözlenmekte ve yaşanmaktadır. Demir Dikeni bitkisel ürünleri ile penis boylarından artık yakınmaya son artık daha sağlıklı ve cinsel birlikteliklerde yeterli boyutlara ulaşacağınız penis boylarına uzamak günümüzde daha da kolaydır.

Penis boyları ergenlikte daha çok büyüme ve gelişmenin kısa süreçler içinde hızlıca gerçekleştiği evrelerde daha hızlı bir artış görülür. Penis boylarında da yine ergenlik ve ergenlik sonrası dönemlerde takip edilmeli ve erken müdahaleler eşliğinde penislerde ki büyüme ve büyüme geriliği takip edilmelidir. Ergenlik döneminde olan hızlı büyümeler de kesinlikle zararlıdır. Çok büyük penislerde de günümüzde birçok sağlık sorunları ve partner problemleri gözlenir.

Demir Dikeni gibi bitkisel ürünleri kullanarak yetişkinler için artık penis boyutları sorunları rafa kalkar. Siz de bu gibi tamamı bitkisel bu ürünleri kullanarak bu ürünleri kullanım sonucunda etkili bir cinsel birleşme süreçlerini yaşama fırsatı elde edersiniz.

Ortalama penis boyu nedir?

Erkeklerin penisinin boyu ve kalınlığı ile ilgili söylenecek söz çok desek de yok desek de doğru söylemiş oluruz. Çünkü bu konu özellikle erkekler arasında tam bir yılan hikayesine dönmüş durumda. Tabiri caizse her kafadan bir ses çıkmakta. Bilip bilmeden özellikle de abartarak çoğu erkek kendisiyle alakalı ölçüler vermekte.  Tabii ki bunlar gerçeği pek yansıtmamaktadır diye düşünüyorum. Bu keşmekeşin ortasında ideal penis boyunedir sorusuna en doğru cevabı nasıl bulacağımız da ayrı bir konu. Yazımızın ilerleyen kısmında bu konuya açıklık getirmeye çalışacağım.

Öncelikle ideal penis boyu nedir sorusuna tıbbi açıdan bakalım. Yani bir erkeğin cinsel hayatı sağlıklıdır diyebilmemiz için penis boyunun 10-11 cm olması kafidir. Çünkü erkeğin eşini dölleyebilmesi için bu uzunluk yetmektedir. Zaten genellikle rahim de ancak bu uzunluktadır. Ancak bu alt sınırdır. Bu boyut hem cinsel hayatı hem de çocuk sahibi olma konusunda erkeği sıkıntıya sokmasa bile süreci zor ve sıkıntılı hale getirebilir.

İdeal penis boyu konusunda bir de dünya haritası üzerinden bakalım. Dünya üzerinde yapılan istatistiksel verilere göre Afrika ülkelerinden Kongo ve Gana 17-18 cm ile Orta Amerika ülkesi Venezuela 17 cm ile ilk üç sıradalar. Ülkemiz için ortalama penis boyu ise 14 cm civarındadır. Ayrıca Asya kıt’asına doğru özelikle uzak doğuya gidildikçe penis boyunda bir azalma söz konusu olduğu görülmektedir.

Bu bilgilere göre penis boyunun kalıtımla da ilgisi olduğunu söyleyebiliriz. Yukarıda verdiğimiz penis boyu ile ilgili bilgiler genel bilgilerdir. Tabii ki bu ölçülerden daha kısa ve daha uzun penis boyu ile karşılaşmak da mümkündür. Ama genel olarak normal kabul edilen penis boyu, dünya ortalaması da diyebileceğimiz 15-16 cm dir.

Erkeklerin penis boylarını fazlasıyla dert ettikleri bir ülkede yaşadığımız için mevcut durumu düzeltmek için ya da yardımcı olmak için de bir şeyler söylesek iyi olu sanırım. Özellikle Operatör Doktorlardan (Ürolog) bazıları penis boyunun ameliyatsız kesinlikle uzamayacağını iddia etmektedirler. Bunun aksine bir çok doktor da alternatif yöntemlerle penis boyunda uzama olabileceğini söylemektedirler.

Ameliyat hem uzun hem de sancılı bir tedavi olmakla beraber 1-2 cm lik bir büyüme sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra penis egzersizlerinin penis boyunda belirgin bir büyüme sağladığı da bilinmektedir. Bir çok uzman görüşü de bunu desteklemektedir. Ancak daha sonra da bir başka yazımızda değineceğimiz ilaçla penis büyütmenin pek de fazla bir işe yaramadığını söylemeliyim. Penis büyütme ilaçlarının cinsel performansı artırdığı kesin olmakla beraber penis boyunun uzatılması konusunda şüpheler bulunmaktadır. Bu konuyla ilgili ileri ki tarihlerde ayrıntılı bir yazımız olacak.

Penis egzersizleri penis boyunda uzama sağlamakla beraber erken boşalma ve penis eğriliği gibi bazı rahatsızlıklara da iyi geldiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirsiniz. Ayrıca buraya da bir göz atabilirsiniz. Kullanıcı görüşlerini okumanızı tavsiye ederim.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir