Son Yazılar

Orgazm Nedir? Orgazm olmak nedir?

Orgazm Nedir? Orgazm olmak nedir?

Orgazm şehvetli heyecanlı olmak anlamında kullanılır. Orgazm olmak cinsel birliktelik esnasında meydana gelen kasılmalar ile başta vajinal bölgede meydana gelmek ile beraber tüm vücuda değin yayılan bir sistemdir. Her bayan belli seks süreçleri içinde bu gibi orgazm süreçleri içine girebilmektedir.

Orgazm cinsel uyarıcılar ile meydana gelen ve cinsel doyumun ulaştığı evrelerdir. Cinsel istek duymakta olmuş olan bir bayanın veya erkek bireyin cinsel ilişki sırasında cinsel uyarıcılar tarafından uyarılma ve tatmin duygusunun bastırılması ve doyumun ulaşmaya başlanması durumudur. Yavaş yavaş meydana gelen kasılmalar ile boşalma gerçekleşir. Hem bedenen hem de ruhsal olarak zevk alma ve uyarıcılar sayesinde cinsel doyuma ulaşma durumudur.

Orgazm olan kimseler bu durumun çekiciliği karşısında bağımlı hale gelebilmektedir. Sürekli olarak cinsel birleşme ve orgazm durumları yaşamak isteyebilir. Hem erkek için hem de bir bayan için belli bir cinsel istek duydu ve bu uyarılmaların karşılanması durumunda ki ödüllendirme ve pekiştirilmelerdir. Boşalma cinsel ilişki sırasında bedenen fizyolojik anlamda tatmin olma ve bu cinsel birleşmenin bireyler arasında tamamlanması durumudur. Daha çok orgazm yaşamak ve cinsel birlikteliklerde orgazm problemi yaşamamak için ön sevişme ve seks öncesi ön hazırlıklar ile sevişmelerin uzun tutulması durumunda bu orgazm süreçlerinin gerçekleşmesi kaçınılmaz bir olgudur.

Günümüz de birçok bayan orgazm olamama ve orgazmı tatmama durumları ile şikayet etmektedir. Bu durumunda başlıca nedenleri erkek bireylerin bilinçsizce seks yapması ve gerekli ön hazırlıkların yapılmadan, ön sevişmelerin kısa tutularak hemen cinsel birleşmenin başlaması durumuyla bayanlarda orgazm sorunları oluşmaktadır. Bu orgazm sorunlarının çözülmesi için ve cinsel hazzın artması için kesinlik ile ön sevişmelerin artırılması ve bayanlarda seks öncesi ön hazırlığın fizyolojik anlamda tamamlanmasıyla birlikte cinsel birleşmenin yaşanması gerekir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir