Son Yazılar

Narsist erkek cinsel hayatta mutsuz

Narsistlik teşhisi koyulan erkeklerin cinsel hayatlarında da mutsuz oldukları ortaya çıktı…

Narsist insanların yüzde sekseninin erkekler olduğu ve kendini beğenen bu kişilerin cinsel hayatlarında mutsuz oldukları ortaya çıktı. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Genel Başkanı Dr. Cem Keçe narsistliğin küçük yaşlarda ortaya çıktığını, aslında kişinin annesinden yada babasından beklediği, istediği ilgiyi göremediği için kendini sevdirmesi ve bununla beraber kendini beğenmesi.

Narsist insanlar için kendilerinden başkası önemli değildir diyen Keçe, istedikleri hedefe ulaşamaması durumunda kişilik bozukluğu olan bu kişilerin yıkıma uğrayacağını da söyledi.

Narsist insanlar aslında çok kırılgan…

Narsist kişiler genellikle kendilerini beğenilmeye adamıştır. Hem ilgi bekleyen ve herkesin onları beğenmesini bekleyen narsistler dışardan kibirli, kendine güvenen, ukala kişilermiş gibi görünseler de oldukça kırılganlardır.

Narsist insanlarda bulunan sorunlardan biri de cinsel hayatları…

Ayrıca; narsistlik tanısı konulan kişilerin bir çoğunda iç daralması, can sıkıntısı, hiçbir şeyden zevk alamama gibi sorunlarda gözleniyor. Bu sorunların yanı sıra narsist insanların özellikle cinsel hayatlarında da sorun yaşadıklarını belirten Dr. Cem Keçe, sorunun çocuk yaşta halledilmesi gerektiğini çünkü, aslında her insanın içinde kendini beğenme duygusunun olduğunu ama bu durumun zamanında kontrol edilmesi gerektiğini de söyledi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir