Son Yazılar

Mastürbasyon süresi ne kadar uzun olmalı?

Ortalama bir süresi olmasa da, ideal olarak belirtilen mastürbasyon süresi yarım saat olmaktadır. Tabii bu durum erkek ve kadına göre değişiklik arz edebilir!

Erkeklere Göre Normal Süre Zarfı Nasıl Olmalıdır?

Erkeklere göre normal bir süre olacak ise, bu süre ortalama 15 ile 25 dakikalık bir süreç çerçevesinde oluşmaktadır. Bu yüzden erkeklerin süre konusunda pek bir sorunu yoktur. Keza erken boşalma sıkıntıları ve bunun daha da ileri dönemlerde başımıza açtığı sorunlar gibi bir çok işlev, mastürbasyon süresine doğrudan etki etmektedir.

Bu yüzden yapacağınız mastürbasyonlarda süre konusunda daha tutumlu olabilirsiniz. Mesela biraz daha yavaş hareket ederek bu süreyi uzatabilirsiniz. Bu sürenin uzaması ve zevkinizin artması, tamamen sizin elinizde olan bir şey!

Kadınlarda Mastürbasyon Süreleri

Kadınlarda boşalma konusunda pek bir sıkıntı olmamaktadır. Çünkü kadınlar art arda sıkı sıkıya boşalabiliyor ve zevklerine zevk katabiliyor. Bu yüzden kadınların mastürbasyon süresi bir saat bile sürebiliyor. Bunu yapan kadınların ne denli bir orgazm arayışına girdikleri şüpheli olsa da, bunu yapan insanlar da yadsınamayacak kadar fazladır. Birbirinden farklı teknikler ve şekiller ile bu sürenin daha da artması mümkündür!

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir