Son Yazılar

Kadınların ilişkide bulunmak istedikleri zaman

Kadınların ilişkide bulunmak istedikleri zaman  (saat) süresi nedir? Bu sorunun cevabı için makalemizi sakince okumanızı tavsiye ediyoruz.

Erkekler her zaman seks ister. Ancak kadınların seks isteği tamamen hormonlarındaki değişimlere bağlıdır. Özellikle östrojen ve progesteron, kadınları yöneten hormonlardır. Bu hormonlar kadın cinsel yaşamı üzerinde de birebir etkili olan hormonlardır. Kadında cinsel arzunun, yani libidonun yükseldiği ve hormonlarının sürekli değiştiği bu dönemler; yumurtlama dönemi, regl dönemi, hamileliğin ikinci üç aylık dönemi ve menopoz başlangıç dönemidir.

Bu dönemlerden yumurtlama döneminde, kadın tamamen içgüdüsel olarak yumurta ürettiğinde döllenmeyi bekler. Bu nedenle östrojen seviyesi tavan yapar ve cinsel arzusu çok artar. Adet döneminde ise östrojen düştüğü halde progesteron yükselir ve bu da libido artışına yol açar. Ancak ne yazık ki bu dönemde cinsel ilişki pek mümkün olmaz.

Tüm kadınlarla birlikte erkeklerin de bildiği gibi, hamileliğin ikinci üç ayı, kadınların en yüksel cinsel istek duydukları dönemdir. İlk 3 ayda bulantı, kusma ve vücuttaki değişimler, kadına pek seks düşündürmez. Ancak vücut bebeğe alıştıktan sonra değişen hormonların da etkisiyle, kadın hayatındaki en mutlu döneme girer. Menapoz öncesi dönem ise kadın için en arzulu dönemlerden bir başkasıdır. Bu durumun nedeni ise henüz bilimsel olarak açıklanamamaktadır. Çünkü menopoz döneminde tüm hormonlar düşüşe geçer.

Bir kadın seks istiyorsa; sıcaktır hatta ateş gibi yanar. Vücut ısısı çok yükselir ve yanakları pembeleşir. Göğüs uçları ereksiyon olur ve renkleri değişir. Gözbebekleri büyür. Bu durumlarda partneriniz seks için hazır demektir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir