Son Yazılar

Kadınlarda G Noktasını Nasıl Keşfedebilir?

Kadınlarda G Noktasını Nasıl Keşfedebilir?

G Noktası Nedir?

G noktası,  Ernst Gräfenberg tarafından bulunmuş ve ortaya atıldığında büyük merak uyandırmıştır. Bulan kişinin adına atfen isminin ilk harfi olan G ile anılır olmuştur. ‘G spot’ olarak da geçen bu nokta, kadınlar da orgazmı doruğa çıkartacak en önemli yer olarak iddaa edilmektedir.  Kadın orgazmı konusunda sadece klitorisin değil, G noktasının da çok önemli bir yer tuttuğu iddaalar arasındadır. G noktası hala birçok tartışmaya konu olmaktadır.

G Noktası Nerededir

G noktası vajina ön duvarının 3-4 cm. kadar içerisinde ve tavan diyebileceğimiz üst kısımdadır. İşaret ve orta parmağınızı yerleştirdiğinizde parmaklarınızın 1/3′ü kadar mesafededir. G noktasının büyüklüğü 1-2 cm. civarındadır. G noktasının yerini daha iyi anlamak için resimleri incelemeniz daha faydalı olacaktır.

G Noktası Nasıl Uyarılır

G noktasını uyarabilmek için en iyi yol; G noktası olarak belitilen bölgeye yapılacak bir masaj uygulamasıdır diye kabul edilir. G noktasının uyarılması için kadının ilişkiye hazır olması ve cinsel arzu hissetmesi gerekmektedir. Her kadında aynı hissi vermeyen G noktası bazı kadınlarda çok hassas olmakla birlikte bazı kadınlarda cok kalındır ve buda orgazmın süresini çok daha kısaltabilir yada uzatabilir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir