Son Yazılar

Kadınlarda bel soğukluğu nasıl anlaşılır belirtileri nelerdir?

Çeşitli belirtiler ile kendini belli eden bu hastalık, günümüzde daha çok ileri yaşlarda ve orta yaşlarda karşımıza çıkıyor. Genelde rahim ağzında, gözde ve üreme organlarına yerleşen bir virüs kümesi ile oluşan bu hastalık, insanlarda zamanla kendini büyütüyor. Kadınlarda ve erkeklerde görülebilen bu hastalık, belirti olarak akıntılı iltihap oluşturur. Gonore ismi ile tıp dünyasında bilinen bu hastalığın bulaştığı tek yol, cinsel yoldur. Cinsellik sırasında bulaşır ve uzun bir süre kendi pasifliğini korur. Zamanla büyüyerek, karşımıza sıkıntıları yaratarak çıkmaya başlar.

Nasıl Bulaşan Bir Hastalıktır Bu Belsoğukluğu?

Genelde erkekten kadına bulaşan bir hastalık olduğu için, genç erkek ve kadınlarda çok görülür. Kadınların çoğunlukla rahim ağzı bölgesine yerleşen bu hastalığın temel bulaşma nedeni, korumasız ilişkiler ve çok eşliliktir. Sürekli bir ilişkiye giren biriyseniz, bu konuda büyük önlemler almanız gerekir. Dünya üzerinde yapılan bir analiz ortalamasına göre, hemen hemen her yıl ortalama 50 milyon kişi bu hastalığa yakalanmaktadır. Ayrıca araştırmalar gösteriyor ki, her otuz saniyede bir kadın bu hastalığa yakalanıyor. Dünya üzerinde bu denli baş gösteren bu hastalık, araştırılması ve daha çok çözüm üretilmesi gereken bir hastalık türüdür.

Belirtileri Ve Çözümleri Nelerdir?

Erkeklerde ilişkiden sonra bir hafta gibi bir süreç içinde belirtilere görülebilir. Bu konuda genellikle yanmalar baş gösteriyor. Peniste yaşanan bu yanmalar, ilerleyen zamanlarda sarı renkli akıntılara bırakır yerini. Korunma yollarına gelecek olur isek, yapmanız gereken en temel yöntem korumalı bir ilişki. Kondom kullanarak ve temizliğine gereken önemi göstererek bu konuda kendinizi koruyabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir