Son Yazılar

Kadınlarda aşırı seks yapma isteği ve aşırı cinsel istek

Bireyin bedenen ve ruhsal olarak kendini bu olaya her daim hazır hissetmesi, hormonel olarak da desteklendiği taktirde aşırı istek oluşmaktadır. Günümüzde en farklı istek seçeneklerinin araştırmalarını yapan profesörler, bu olayın tamamen beynen ve hormonel olarak oluştuğunu düşünmekte. Kişinin istek konusunda kendini orgazma hazır hissetmesi, kadınlarda da büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışması ve beyin isteğinin de artması ile adeta sekse bağımlı kalmak değimi oluştuğu için, bunu yapan kadınlarda genellikle aşırı istek olmaktadır. Düzenli olarak hormon üreten vücut, aşırı hormon üretmekte ve kadınların da bu konuda kendini tutamadığı görülmektedir.

Aşırı İstek Açılımı Nedir ve Nasıl Açıklanır?

Hiperseksüalite olarak açıklayabileceğimiz bu durum, partnerlerin aşk ve sevgilileri ile paralel olarak gittiği taktirde çok daha fazla meydana geliyor. Sanal seks, film izleyerek kendini kaybetme ve pek çok farklı seçenek arasından bireyin kendini bu durumda sıkıntılı hissetmesine neden olmaktadır. Aşırı istek, sosyal hayatta sıkıntı yaratacak kadar yüksek ise oldukça vahim bir sorun başlamış demektir ve bunun da karşılıklı sevgi ile çözülebileceği aşikar bir gerçektir. Bu tarz durumlarda günlük hayatın pek çok durumu farklı bir boyuta taşınmaktadır ve bireyin gerek sosyal gerek de fiziksel yorgunlukları başlamaktır.

Kadınlarda Görülen Bu Durumun Önüne Geçmek İçin Neler Yapılabilir?

Başta öncelikle yapılması gereken şey, durumun ciddiyetinin net bir şekilde anlaşılmasıdır. Eğer bireyi rahatsız edecek şekilde bir istek var ise, bu konuda psikolojik yahut jinekolojik tedaviler alınabilir. Lakin rahatlıkla önüne geçilebilecek bir sorun olduğu için bireylerin bu durumda fazla endişe etmemeleri en isabetli seçim olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir