Son Yazılar

Kadınlar Neden Aldatır?

İlişki ya da evliliklerdeki ihanet hadisesi yıllardır kadınlar için adeta korku filmi olmuş ve erkekler bu filmde hep kötü adamı oynamışlardır. Ta ki yapılan araştırmalar ve yaşanan acı tecrübelerle gerçeğin hiçte göründüğü gibi olmadığını anlamamıza kadar.

Evet, belki kadınların detaycı zekâları sayesinde yakalanma olasılıklarının düşüklüğü belki de erkekler gibi ihanetlerini orda burada övüne övüne anlatmamalarındandır bilinmez, kadın olmanın masumluğuyla gezindik durduk yıllarca.

Bu acı gerçekle yüzleşip kendinize geldikten sonra eminim ki su soruyu sormuşsunuzdur kendi kendinize:
“Hadi biz erkeksi dürtülerle bağlanma korkusu macera isteği vb gibi nedenlerle yapıyoruz bunu da peki acaba kadınlar neden aldatır?”

Okuduklarım, gözlemlediklerim ve şahit olduklarımın toplamından elde ettiğim sonuçlarla işte kadınların en genel aldatma nedenleri:

İlgisizlik: 
Aslında bu, kadınların aldatma meselesinde en çok bası çeken neden diyebiliriz. Yanı konu aslında sizinkinden biraz daha derin. Bildiğiniz gibi kadınlar fark edilmek,  güzel bulunmak ve değer verilmek gibi beklentilere sahip yaratıklardır. Ve bu beklentileri karşılanmadığı anda susuz kalmış bir çiçek gibi hayata küserler. İşte böyle zamanlarda ya sizi terk ederler (ki bu en olumlu sonuçtur) ya da karsılarına çıkacak ve onların kadın olduğunu tekrar hissettirecek bir erkeğin akıllarını çelmesine izin verirler. Unuttukları romantizmi yeniden yasama isteğiyle yanlış da bulsalar bu isteğin önüne geçemezler. Bazen cinsellik bile olmaksızın bu ilişkiyi devam ettirebilir ve özledikleri duyguları yeniden yasama olanağı sağlayabilirler. Bu yüzdendir ki bir kadını ilgisiz ve sevgisiz bırakmak bir ilişkide yapılacak en büyük hatalardan biridir.

İntikam:  Bu belki de ihanet için en saçma gerekçelerden biridir. Kadın aldatıldıysa ya da kötü muamele gördüyse, sadece intikam için gördüğü ilk adamın kollarına atar kendisini. Bu genelde güçsüz ve kendine güvensiz bir kadının hareketleridir ve sonucu ağır pişmanlık duygusudur. Bu olay, genellikle kadının duyduğu suçluluk duygusuyla ihanetini  size itiraf etmesiyle sonuçlanır.

Cinsel tatminsizlik ya da uyumsuzluk: Kadınlar toplumun kendilerine dayattığı roller nedeniyle genellikle eşleriyle ya da sevgilileriyle cinselliklerini istedikleri gibi yasayamaz ve tatmin duygusundan mahrum bir hayat sürebilirler. Genç evlilik yapmış ya da iyi sevişmenin kötü bir imaj vereceğini düşünen kadınlar özellikle de… Bu nedenle de özellikle evliliğin  ilerleyen zamanlarında, kadın, esinden alamadığı hazları baksa bir adamla yasayarak kendisini tatmin etme ve cinselliği yeniden keşfetme yoluna gidebilir.

Karmaşıklık hissi: Bu duruma tam anlamıyla aldatma olarak bakmak doğru olur mu tartışılır ancak kadınlar bazı dönemlerde ne istediklerini tam olarak bilemezler ve birkaç seçenek arasında seçim yapmak durumunda kalırlar. İste bu seçim evresinde de aynı anda birden fazla erkekle flört edip görüşebilirler. Bu süreç genelde  çok uzun sürmez ve flört evresi çok ciddi boyuta geçmeden tercih yapılarak diğer adaylar elenir.

Bütün bu sebepler  bir tarafa kadınlar her ne sebeple aldatırlarsa aldatsınlar bunu saklamayı ve ortaya çıktığında  olayı kendi lehlerine çevirmeyi çok iyi başarabilen varlıklardır.Ve ne yazık ki erkekler gibi uyarı sinyalleri de vermezler. Bu nedenle siz siz olun hayatınızdaki kadını mutlu etmeye ve onun size yapmasını istemediğiniz şeyleri ona yapmamaya çalışın.

Yalansız ve ihanetsiz ilişkiler dileğiyle

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir