Son Yazılar

İdeal cinsel ilişki süresi ne olmalı?

İdeal cinsel ilişki süresi ne olmalı?

Eşler arasındaki ideal cinsel ilişki süresi ne kadardır? Sorusuna net bir cevap vermek güçtür. Çünkü bu durum bir çok etkene göre değişir. Mesela eşler arası uyum, cinsel ilişki sıklığı, sağlık sorunları vs. bir çok sebep ideal cinsel ilişki süresini etkileyebilmektedir.
Her ne kadar bu yazımızda ideal cinsel ilişki süresini bulmaya çalışsak da bundan önce çok kısa süren cinsel ilişkilerin ya da hiç gerçekleşmeyen cinsel ilişkilerin sebeplerine değinelim. Cinsel ilişki süresinin kısa sürmesi yani kısa sürede doyuma ulaşmak ya da hiç doyuma ulaşamamak ciddi bir cinsel sorundur. Eğer cinsel ilişki kısa sürüyorsa uzun süren  cinsel perhiz veya psikolojik ve fiziksel rahatsızlıklar nedeni iledir diyebiliriz. Cinsel ilişki hiç gerçekleşmiyorsa iktidarsızlık dediğimiz rahatsızlıktan bahsedebiliriz. İktidarsızlığın da nedenleri arasında organik, psikolojik nedenleri vardır.

Ancak iktidarsızlık çaresiz bir rahatsızlık değildir. Bir çok tedavi yöntemi vardır. Böyle bir rahatsızlığı olan kişilerin mutlaka tıbbi yardım almalarını öneriyorum. Ancak gene de alternatif olarak bu işin üstesinden kendi kendime gelebilirim diyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca kendi kendinize bu işin üstesinden gelmenize yardımcı olacak başka bir yol daha tavsiye edebilirim. Bu tedaviyi uygulayan kişiler hemen hemen %100 e yakın bir başarı vaat ediyorlar. Ben başka bir konuyla alakalı bir araştırma yaparken tesadüfen rastladım. Ama etkileyici bir metod olduğu sonucuna vardım.

Şimdi tüm anlatılanlardan sonra en başta sorduğumuz soruya ideal cinsel ilişki süresi ne kadardır? Yazıya başlarken de belirttiğimiz gibi belli bir süre yoktur. Ancak istatistiksel verilere göre öyle sanılanın aksine pek de uzun bir süre olmadığı Avrupa Üroloji Birliği’nin (EAU) Stockholm’de yaptığı bir kongrede açıklandı. Bu süre genellikle 7 ila 13 dakika arasında. Tabii ki süre yaş ilerledikçe daha da düşüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir