Son Yazılar

Genital Bölgede (Vajina ve Popoda) Siğil Oluşması

Cinsel yollar ile bulaştığı düşünülen ve bu konuda derin araştırmalar yapılan bir diğer konu da, genital bölgede çıkan siğillerdir. Vajina ve kalça yahut makat bölgesinde çıkan bu siğiller, tıp dünyasının da derin araştırmalarına konu olmuş ve çözüm süreçlerinde pek çok işlem ardı ardına birbirini izlemiştir. Günümüzde uzun süreçler ile çözülen işlemler birkaç tedavi metodu ile rahatlıkla çözülebilmekte ve insanlar daha da farklı alternatifler aramaktan kurtulmaktadır. Siğil oluşumunun yegane sebeplerinden birisi, cinsel ilişkide temizliğe dikkat edilmemesidir.

Siğil Oluşumu Nasıl Başlar?

Çok eşlilik kavramına giren insanlarda yahut çok ilişkiye giren insanlarda görülebilen bu hastalık, oral ya da vajinal birleşme ile bulaşmaktadır. Ortalama 2 ile 6 aylık bir süreç ile kuluçka sürecine giren bu hastalık evreleri, bu süre zarfı ardında daha da farklı temellere dayalı olarak renk almaya başlar. Anal bölgelerdedahi belirtilerini görebileceğiniz bu siğil hastalığının tedavisi için, uzun süren çalışmalar yapılmaktadır.

Erken Teşhis Nasıl Olur?

Pek çok konuda olduğu gibi, bu konuda da erken teşhis büyük bir önem taşır. Bireylerin daha bilinçli bir ilişki yaşaması ile çözüme kavuşan bir teori olarak bilinse de, en ideal birleşme yolu olan kondom kullanımı oranında daha bilinçli hareket edilmelidir. Kişinin kendini ve karşısındakini koruması ile, bu yol en başından önlenmiş olur. Lakin ne kadar da titiz davranılırsa davranılsın, bir şekilde bu hastalığı kapma riskiniz olduğu için en ideal çözümler doktorunuzda olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir