Son Yazılar

Erektil disfonksiyon nedir? Nasıl tedavi edilir

Erektil disfonksiyon nedir? Tedavi yöntemleri

Cinsel ilişki sırasında ereksiyon sürdürmekte zorluk çekiyor musunuz? 40 yaşın üstündeki erkeklerin yüzde 50’si çoktur. Milyonlarca kişinin kanıtlayacağı gibi, erektil disfonksiyon derinden sinir bozucu olabilir ve hem ilişkiler hem de özgüven üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. İyi haber, basit yaşam tarzı değişikliklerinden ilaçlara ve bitkisel ilaçlara kadar erektil disfonksiyonu tedavi etme nin birçok yolu olduğu yönündedir. Erektil disfonksiyonun üstesinden nasıl geleceğinizi öğrenmek istiyorsanız, yatak odasında tekrar mutlu hissedebilir, okumaya devam edebilirsiniz.

Yöntem1

1 – Yaşam Tarzı Değişikliklerinin Yapılması

Doktorun ofisinden hoşlanmamanızı sağlayın. Her yıl erektil disfonksiyon (ED) yaşayan milyonlarca erkek, doktorları ile konuşmaktan çok utanıyor. ED çok yaygın bir rahatsızlıktır, ancak yaşlanmanın “normal” bir parçası olarak kabul edilmez. ED genellikle tedavi edilmesi gereken altta yatan bir problem olduğuna dair bir işarettir. ED’yi üstesinden gelmeye çalışmadan önce, doktorunuzla randevu almanız ve bir ereksiyonu sürdürme yeteneğinizi etkileyebilecek diğer sorunları gidermeniz çok önemlidir.

 • Damar sağlığınızla ilgili olarak doktorunuzla konuşun. Yüksek tansiyon, yüksek kolesterol veya yüksek kan şekeriniz varsa, bu durumlardan birinin kalpteki arterlere zarar verebilir ve bu da ED’ye yol açabilir.
 • Kalp hastalığı ve diyabet, sıklıkla ED ile başlayan iki ciddi durumdur. Eğer bu bozukluklardan birine sahipseniz, tedavi görmek erektil disfonksiyonun üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.
2 –Düzenli egzersiz. Gerçekten mi. Dışarı çıkmak veya spor salonuna gitmek ve yürümek, koşmak, yüzmek, bisiklete binmek veya haftada en az 4 kez kuvvet eğitimi yapmak bir öncelik haline getirin. Harvard tarafından yapılan bir araştırmaya göre, günde 30 dakika yürüme, ED riskinde% 41’lik bir düşüşe neden oldu. Düzenli egzersiz yapmak kan dolaşımınızı hızlandırır, kanınızı tüm vücudunuza iletir. Bir ereksiyonu sürdürme zamanı geldiğinde, daha iyi dolaşım anahtarıdır.
3- Kilonuzu azalt. Daha büyük beller, daha yüksek ED oranları ile ilişkilidir. İşi ince yapmak için çalışmak yatak odasında büyük gelişmeler sağlayabilir. Bol miktarda meyve, sebze, tam tahıl, yağsız protein ve sağlıklı yağlarla dolu sağlıklı bir Diyet yaptığınızdan emin olun.
 • İşlenmiş gıdalardan ve rafine şeker ve unlardan yapılan gıdalardan kaçının.
 • Yüksek kalorili içecekleri suyla veya şekersiz çayla değiştirin.
 • Şeker yüklü güç çubuklarına veya fast food’a ulaşmak yerine fındık, havuç ve elma gibi sağlıklı atıştırmalıklar yiyin.
4- Sigarayı bırakmak. Sigara içmek ED’leri daha da kötüleştirebilir, çünkü dolaşım sisteminize müdahale eder ve ED’ye neden olan hastalıklarla bağlantılıdır. Eğer bir ereksiyonu sürdürmekte zorluk çekiyorsanız, şimdi sigarayı iyi için vazgeçme zamanı olabilir.
 • Bırakma şu an mümkün değilse, elinizden geldiğince kes. Sigarayı günde birkaç sigarayla sınırlayabilirseniz, bir paket içmekten daha iyidir.
5- Alkol kullanmaktan kaçının. Alkol, ereksiyonlar üzerinde büyük etkisi olan başka bir maddedir. Birkaç içkiden sonra, her yaştan erkek, zor kalmak için çok daha zor buluyor.
6- Pelvik tabanını çalıştır. Pelvik taban, ereksiyonun bitmesine kadar kanın gitmesini engelleyen bir damar üzerine basılarak penis ereksiyon sırasında sert kalmasına yardımcı olur. Pelvik tabanlarını kullanan erkekler, erektil disfonksiyonu düzeltmek için sadece yaşam tarzı değişikliklerine güvenen kişilere göre daha iyi sonuç verirler. Peki bu iç kası nasıl güçlendiriyorsunuz? Kegel egzersizleri.
 • Pelvis tabanınızı bulmak için idrar akışınızı durdurmak için sıkmanız gereken kasları sıkın.
 • Sıkın ve 8 kez serbest bırakın, sonra dinlenin ve 8 kez daha yapın. 8 ya da 3 set yapana kadar devam edin.
 • Kegels her gün en az günde bir kez yapın.

Yöntem 2

ED ile mücadele etmek için, yüksek kalorili içecekleri aşağıdakilerle değiştirmelisiniz:

 • Y
 • Diyet soda
 • Protein karışımları
 • Şekersiz çay
Şekersiz çay ve su, kalori alımınızı kontrol altında tutmak için mükemmel içecek seçenekleridir.

Kaygıyı Aşmak

1- Stresleri hayatınızdan uzaklaştırın. ED’ye gelince kaygı en büyük suçlulardan biridir. Eğer yok etmenin bir yolunu bulabilirseniz, ereksiyonları sürdürme olasılığınız daha yüksektir. Şu an hayatınızdaki en büyük stres kaynaklarını düşünün. Kendinize bir mola vermek için neler yapabilirsiniz?
 • Programınız sabahtan gece vakti doluysa, kendinize daha fazla zaman ayırmak için ne bırakabileceğinizi düşünün.
 • Elektronik cihazlarınızı yataktan en az bir saat önce kapatın. Daha iyi bir uyku alırsınız, bu da yok etmek için gereklidir.
 • Dışarıda daha fazla zaman geçirin. Temiz hava almak ve doğanın etrafında olmak kaygıyı sakinleştirmenin harika bir yoludur.
2- Pratik dikkat . Kendinizi cinsel ilişki sırasında yaşayacağınız yerine endişelerinizden uzaklaştığınızı düşünüyor musunuz? Farkındalık, fiziksel ve zihinsel olarak şimdiki zamanda olmaktır. Zihninizi temizleyin ve vücudunuzun seks sırasında hissettiği hislere odaklanın.
 • Eğer cinsiyet rutin hale geldiyse ve uyarım altındaysa, yeni kokuları, dokuları ve sesleri miksata ekleyerek her şeyi karıştırın. Örneğin, masaj yağı kullanın ya da sizi ve partnerinizi ruh halinize getiren bazı müzikler giyin.
3- Eşinizle iletişim kurun. Cinsel performansınıza geldiğinde rahat ve kabul edilir misiniz? Ortağınızın çok yüksek beklentilerini karşılayacağınız veya bir çeşit standarda yaşayacağınız için endişeleniyorsanız, bir ereksiyonu sürdürmek daha zor olacaktır – buna performans kaygısı denir. Eşinizin kararının tatmin edici bir cinsel ilişkiye girme yeteneğini engellediğini düşünüyorsanız, ihtiyaçlarınızı iletmeniz ve cinsel ortamınızı daha çekici hale getirmenin yollarını bulmanız gerekir.
4- Seks hakkında daha fazla bilgi edinin. Derin kök salmış endişeleriniz veya cinsel ilişkiye bağlı suçlarınız varsa, bu olumsuz duygular ED’nize neden olabilir. Cinsiyet hakkında daha fazla şey öğrenmek, vücudunuzla daha rahat hissetmenin ve yatakta ihtiyaçlarınızı daha iyi anlamanın iyi bir yolu olabilir. Seks tekniklerini okuyun ya da zihninizi yeni olasılıklara açmanın ve konfor düzeyinizi artırmanın bir yolu olarak sekse olumlu bir atölye atın.

Yöntem 4

Dikkatli davranmanın en iyi yolu nedir?

 • Kendini arkadaşlarınla ​​çevrelemek.
 • Kendi vücudunun hislerine odaklanmak.
3

İlaç ve Terapileri Denemek

1- ED ilacını al. Bu tür ilaçlar, erkeklerin ereksiyonları birkaç saat boyunca bir seferde sürdürmelerine yardımcı olabilir. Vücudun doğal olarak rahatlayacağı ve penise kan akışını arttıracağı nitrik oksidin etkisini artırarak çalışırlar. Özellikle ED tedavisine yönelik bir ilaç almakla ilgileniyorsanız, reçete almak konusunda doktorunuzla konuşun.
 • Sorunla başa çıkmak için tek başına ilaç kullanımına güvenmek yerine, ED’ye neden olabilecek altta yatan sorunu tedavi etmek önemlidir.
 • Başka ilaçlar alıyorsanız veya inme ya da kalp hastalığı geçirdiyseniz, ED ilaçları işe yaramayabilir ya da almak tehlikeli olabilir.
2- Enjeksiyonları veya fitilleri düşünün. İlaç almayı tercih etmemeniz durumunda, bir ereksiyona sahip olmak için hemen önce alprostadilin penise uygulanması için bir enjeksiyon veya süpozituvar kullanılması mümkündür. Yan etkileri arasında ağrı ve penisteki fibröz doku birikimi yer alabilir.
3- Testosteron replasman tedavisine bakınız. Doktorunuz ED’nizin düşük testosteron düzeylerinden kaynaklandığını belirlerse, testosteron replasman tedavisi sizin için doğru bir çözüm olabilir. Bir program başlatma hakkında doktorunuzla konuşun.
4- Penis pompasını dene. Bu cihaz bir penis pompası ile içi boş bir tüpdür. Tüp penisin üzerine yerleştirilir ve pompa bir ereksiyon oluşturmak için kullanılır. Kan akmasını önlemek için bir halka penis tabanına yerleştirilir. Bir pompayı denemekle ilgileniyorsanız, hangi modelin ihtiyaçlarınız için doğru olduğu konusunda doktorunuzla konuşun.
5- İmplantları düşünün. Penise şişirilebilir veya yarı sert implantlar yerleştirilir, böylece ereksiyonlar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olursunuz. İmplantlar enfeksiyonlara neden olabileceğinden, diğer tüm yöntemler başarısız olmadıkça doktorlar genellikle onlara karşı tavsiyede bulunurlar.
6- Doğal ilaçlara bakın. Uyuşturucu ve cihazlarla ilgilenmiyorsanız, ED’yi yönetmenize yardımcı olabilecek doğal ilaçlar konusunda size tavsiyelerde bulunabilecek homeopatik bir uygulayıcıya bakın. Bu ilaçların herkes için çalıştığını kanıtlamak için herhangi bir çalışma yapılmazken, bazı erkekler akupunktur, bitkisel ilaçlar ve “bitkisel Viagra” nın yararlı olabileceğini bulmuşlardır.
 • İlk önce bir hekime danışmadan takviyeleri veya ekstreleri almayın.
 • Koreli kırmızı ginseng, deoksiribonükleik asit ve l-arginin takviyeleri bazı erkekler tarafından büyük etki için kullanılmıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir