Son Yazılar

Egzersiz cinsel performansı artırıyor

Egzersiz cinsel performansı artırıyor

Spor yapan erkekler yatakta daha kuvvetli ve dayanıklı oluyor.

Egzersizin kalp damar sağlığına olan faydaları yıllardan beri biliniyor. Ancak yapılan son araştırmalara göre düzenle egzersiz cinsel performansı güçlendiriyor ve yaşla beraber gelen cinsel yetersizlikleri büyük ölçüde engelliyor.

Harvard Üniversitesi doktorları telefonundan yürütülen araştırmalara göre egzersiz erken boşalma gibi cinsel sorunları engelliyor. 2000 genç ve sağlıklı erkek üstünde beş yıl boyunca yapılan çalışmaya göre egzersiz yapan erkekleri, yaşıtlarından çok daha uzun süre cinsel ilişki kurabiliyorlar ve erken boşalma gibi sorunlarla daha az karşılaşıyorlar. Araştırmayı yürüten doktorlar hayatı boyunca düzenli spor yapmış erkeklerin 50 yaş üstüne iken bile, ham buçuk suda yaşıtlarına göre daha başarılı cinsel performans sergileyeceğini ve Daha az iktidarsızlık sorunuyla karşılaşacağını belirtiyorlar.

Doktorlara göre sporun mucizevi etkilerinden faydalanmak için saatlerce spor salonuna Kapanmaya gerek yok. Doktorlar haftada 3.04 gün sadece yarım saat tempolu yürüyüş gibi sporcuların cinsel performansı arttıracağını görüşünde. Zira bu kadar az sürede yapılan spor ile damarların açarak ereksiyon un daha kuvvetli olmasına yardımcı oluyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir