Son Yazılar

Dildo Nedir? Dildo Çeşitleri Nelerdir?

Dildo Nedir? Dildo Çeşitleri Nelerdir?

Cinsel fantezi ürünlerinden olan dildo kadınların orgazm olmasına yarayan titreşimsiz yapay penistir. Sağlıklı bir dildonun tıbbi standartlarda silikon içeren %100 silikondan üretilmiş olması gerekir. Ayrıca metal olarak bulunan silikonların paslanmaz çelikten olması gerekir. Dış uyarılar için vibratörlerde bulunan titreşim, klitorisi uyarma gibi fonksiyonları bulunmadığından dolayı yetersiz kalır. Ancak dildoların en önemli özelliği vajinismus hastalarının tedavisinde kullanılmasıdır. Doktorun belirttiği ebat ve boyutlarda kullanmaya başlanılarak orjinale yakın ebatlara ulaşılabilir. Dildolar fantezi ürün olarak tercih edildiğinde alınacak dildonun görsel olarak güzel ve estetik olmasından ziyade kullanan bayanın vajinasına göre uygun boyut ve ebatlarda olması gerekir.

Dildoların kullanımı esnasında direkt olarak klitoris ve G noktası bölgeleri uyarılmadığından dolayı kuruyken kullanılması o bölgeleri tahriş edebileceğinden dolayı kullanmadan önce yapay kayganlaştırıcı jel kullanılması daha sağlıklı olacaktır.

Dildolar Sağlıklı Mı?

Genel olarak dildolar cinsel fantezi ürünü olarak kullanılsa da gerekli titreşim ve uyarılmalar olmadığından dolayı beklentiyi karşılamaz. Bu kişilerin vibratör kullanması gerekir. Vibratör kullanmak istemeyen dildo kullanıcısı bayanlar için de kullanacağı dildoları yıkanabilir olması gerekir. Bu sayede dildoların temizlenerek mikrop kapması engellenmiş olur. Ayrıca dildo kullanılmadan önce dışarıdan yapay kayganlaştırıcı jel kullanmak gerekir. Ancak unutulmamalıdır ki dildoların kullanım amacı vajinismus hastalarının tedavisine yönelik olmalıdır. Vajinismus hastalarının doktor kontrolünde düzenli dildo kullanması bu hastalığın tedavisinde önemli rol aldığı görülmüştür.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir