Son Yazılar

Cinsel Terapi Sonuçları

Cinsel Terapi Sonuçları

Zamanla çiftler arasında cinsel soğukluk yaşanır. Bunun sebebi çiftlerin birbirine yıllar geçse de cinsellikten beklentilerini söyleyememesidir. Bu gibi durumlarda ilişkiyi kurtarmak adına cinsel terapi almak gerekir.

Cinsellik İlişki İçin Gerekli Midir?

Bir ilişkiyi ayakta tutan şey sevgi, saygı ve sadakat olsa da cinsellik de ilişkinin sağlıklı ve uzun sürmesini sağlayan önemli bir unsurdur. Bireylerin birbirine duyduğu istek ve arzu cinselliği beraberinde getirir ve bu hisler bittiğinde çiftler heyecan ve tutkunlarını kaybederler. Bu durum sadece cinsel hayata değil sosyal yaşama da olumsuz etki eder. Daha sinirli olan birey, öfke kontrolünü bile sağlayamaz.

Cinsel Terapi İşe Yarar Mı?

Cinsellik toplumda tabu olarak karşılanan, konuşması ayıp olan bir konudur. Bu nedenle özellikle kadınlar cinsel beklentilerini söylemekten farklı algılanmak yüzünden korkarak ve önce partnerlerinin mutluluğunu düşünürler. Erkekler ise isteklerini daha rahat söyleyebilse bile, fantezilerinden genel olarak partnerine bahsedemez ve bu fantezilerini için geçici ve ya gecelik ilişki yaşar. Her iki durumda ilişkiyi oldukça olumsuz etkiler.

Cinsel terapi de çiftlerin mesafeli durduğu bir konudur. Oysa gerektiğinde cinsel terapi almak, hastalanınca doktora gitmek kadar normaldir. Çifter uzman eşliğinde beklentilerini, fantezilerini daha rahat ve doğru yöntemlerle konuşur. Böylece ilişki esnasında varsa hatalarını da öğrenmiş olurlar. Ayrıca cinsel terapi sonuçları göstermektedir ki cinsel sorunları aşan çiftler ilişkilerinin her alanında birbirine daha açık ve nettir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir