Son Yazılar

Cinsel organ üzerindeki küçük darbeler nedir?

Aşağıya baktığınızda, penisin başının altında bir sürü darbe görüyor musunuz? Numara ne olursa olsun, o küçük inci darbeleri veya penisinizi görmezden mi gelmelisiniz? Cinsel yolla bulaşan bir hastalık belirtisi olabilirler mi? Seksolojist Dr V Raina’dan penisinizdeki çarpmalar hakkında bir şeyler duyalım.

Penisin üzerindeki küçücük darbeler nedir? 
Darbeler, cinsel yolla bulaşan bir hastalığın olduğu için açık bir hediye olabilirken, bir veya iki sırta inci çıkıntılar olarak görülen küçük darbe temelde inci beyazı lezyonlardır. Bunlar hastalık değil, penis başınız ve şaftınız arasındaki küçük çapaklardır. Sedefsiz penis papülleri, sünnetsiz olan erkeklerde görülme olasılığı daha yüksektir.

Darbelerin bir STD belirtisi olup olmadığını nasıl anlarsınız? 
Genital siğiller için pürüzlü olan küçük karnıbahar şeklinde büyümeleri şaşırtabilirsiniz, ancak inci penil papüller çok daha küçük, çoğunlukla yaklaşık 1 mm genişliğindedir. Ayrıca, cinsel siğiller gibi kuru görünümleri de olmayacak. Genellikle daha büyük büyümezler ya da herhangi bir ağrıya neden olmazlar, ancak bu semptomlardan herhangi biriyle karşılaşırsanız, en iyisi bir doktor gösterin. Darbeler genellikle zararsızdır ve bir STD semptomu olmadıklarından, seks sırasında darbelerinizin iletilmesi riski yoktur.

Inci papüller çıkarılsın mı? 
İsterseniz, lazer tedavileri gibi tekniklerle inci papüllerin çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Ve onunla ilgili hiçbir komplikasyon olmadığından, sadece kozmetik bir meseledir. Daha iyi yaklaşım, inci penil papüller ile basitçe barışmaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir