Son Yazılar

Cinsel Fetiş nedir, Fetişler nelerdir?

Cinsel Fetiş nedir?

Fetiş, dilimize gündelik hayattan bir parça olarak düşmüş olsa da, genellikle farklı yaklaşımlar ile birbirine hükmetme ve acı çektirme olarak bilinir. Lakin bunun bir fantezi halini alması, insanların ne tür farkılılıklar sergilediğini gösteriyor bizlere. Fetiş demek, sadece belirli bir işlev hakkında hareket yapmak değildir. Genellikle bedenin farklı şekillerde uyarılması ve insanların aykırı hareketleri ilişkilerine dahil etmesi işlevi olan bu terim, cinsellikte önemli bir parçayı kaplamaktadır.

Fetiş Nedir Ve Hangi Fetişler Vardır

Cinsel fetişlerde günümüzde de bilindiği gibi kelepçeli ve ipler ile yapılan seçenekler mevcuttur. Fetişist insanların genellikle birbirlerine hükmetme isteği bulunması, partnerler arasında da önemli bir paylaşım seçeneği oluşturmaktadır. Aykırılıklardan ziyade sevilen bir birleşim olması, fetiş konusunda pek çok alana yayılmaktadır. Hem hızlı hem de etkili bir sevişme işleminde kelepçeler ile bağlanan erkek yahut kadın, partnerinin kendisine hükmetmesini ister. Bu da fetişist bir durumu oluşturur.

Fetişist Kadın ve Erkek

Aslında olayın özünde, tam olarak sadakat duygusu var. Sevginin ve isteğin ağır geldiği yerde yapılan bu birleşmeler, daha fazla istek ile oluşur. Hayatında ve cinsellik sürelerinde monologluk oluşan insanlar, bu tarz ilişkiler ile duru yaşantılarına renk katmakta ve bu durumdan tatmin olmaktadır. Tatminkar seçeneklerin etkili bir şekilde organize olması için birbirinden farklı fantezilerin bir arada kullanılması ve bu durumu oluşturan seçeneklerin de daha fazla istek yaratması beklenmektedir. Ruhsal bütünlüğe ek olarak bedenen bütünlük de önemli bir yaklaşımdır bu ilişkilerde.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir