Son Yazılar

Azgın Teke Otu Nedir?

Azgın Teke Otu Nedir?

Halk arasında azgın teke otu adıyla da bilinen Keşişkülahı (Epimedium) bitkisi; çok uzun yıllar yaşayabilen, dayanıklı ve uzun süre verimli olan bir bitkidir. Çin’de çok uzun yıllardır kullanılan ve birçok cinsel sağlık sorunlarına iyi gelen bu bitki, kendini kanıtlamış ve günümüzde neredeyse her performans ilacının içerisinde yerini almıştır.

Her türlü iklime karşı dayanıklı olan bitkinin etkileri inanılmaz derecede güçlüdür. Türkiye’de Marmara, Akdeniz, Karadeniz bölgelerinde yetiştirilen bitkinin Mayıs-Haziran aylarında ekilmesi gereklidir. Güçlü bir afrodizyak etkisi olan bitki, dört yapraklı olup, farklı renklerde de görülebilir.

Azgnı teke otu

Çin’de efsanesi bile olan bitkinin tedavi amaçlı farklı kullanım alanları vardır. Bitkinin içerisinde de icariin, noricariin, glikozitler bulunmaktadır. Glikozitlerin çeşitli cinsel sorunlara iyi geldiği gözlemlenmiştir ve icariin maddesi de viagra etkisi göstermektedir. Yalnızca cinsel performanslarda değil; aynı zamanda kalp ve damar sistemi içinde iyi gelmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir