Son Yazılar

Anal seks (ters ilişki) nedir?

Anal seks (ters ilişki) nedir?

Ters ilişki yani anüsten cinsel ilişkiye girmek bazı toplumlarda çok ayıplanan bir durum olmakla beraber ülkemizde de arkadan cinsel temasa çok normal olarak bakılmamaktadır ülkemizdeki insanların birçoğunun Müslüman olması ve Müslümanlıkta da ters ilişkinin yasak olması ters ilişki hakkında biraz daha mesafeli yapmıştır insanları. Fakat bununla beraber bekaretini kayıp etmek istemeyen genç kızlar erkek arkadaşları ile genel de anüs bölgesinden cinsel ilişkiyi tercih etmektedir buda ters ilişkinin ülkemizde de başvurulan bir ilişki türü olmasına sebep vermektedir. Anüs bölgesi çok fazla ve hassas sinirlere sahip bir bölgedir ve bu bölge istenildiği zaman 6 cm kadar genişleyebilen kas dokusu ile çevrilidir fakat bu duruma rağmen eğer çok hızlı ve hazırlıksız bir ilişki de bulunulma durumunda buradaki kaslar ve damarlar çok rahatlıkla zarar görebilir hatta ileri derecede kanamalar görülebilir o yüzden mutlaka dikkatli olmakta her zaman yarar vardır. Arkadan cinsel ilişki uzmanlar tarafından da çok fazla tercih edilen bir cinsel ilişki çeşidi değildir çünkü anüs bölgesinin çok fazla bakteri ve diğer mikro organizmalar yönünden zengin olması ilişkiye giren çiftlerde hastalık kapma riskini çok fazla artırmaktadır. Bu durum kan yoluyla bulaşan hastalıklar içinde geçerlidir örneğin AIDS hastalığı arkadan cinsel ilişki ile 3 kat daha fazla bulaşma riski taşır yani eğer partnerinizde AIDS virüsü varsa arkadan cinsel ilişki de bulunmanız durumunda AIDS kapma ihtimaliniz 3 kat daha artmaktadır bunun nedeni de bu bölgenin çok fazla kan damarı taşımasından kaynaklanmaktadır.

Arkadan Cinsel ilişki ile hamile kalınırmı?

Hamile kalmanın şartı erkeğin spermlerinin vajinaya bırakması ve spermlerin yumurtayı bularak döllemesi ile mümkündür bu yüzden eğer vajina bölgesine spermin bulaşmaması durumunda hamile kalma riski yoktur.

Ters İlişkinin Zararları Nelerdir?

Anüs bölgesinde çok fazla mikrop bulunması ve kan damarı yönünden bu bölgenin zengin olması hem kan hastalıklarına yakalanma riskini artırır hem de zararlı mikroplar tarafından bulaşacak hastalıkların erkeğe penis yolu ile bulaşma ihtimalini artırır. Özellikle ters ilişki sonrasında erkeğin mutlaka temizlenmeden kadın ile vajinal ilişkide bulunması çok tehlikeli ve sağlıksız bir durumdur çünkü buradan alınan mikropların direk olarak vajinadan kadına bulaşmasını sağlanmış olacaktır. Ters ilişki bazı kadınlarda psikolojik sorunlar yarabilir bu yüzden partneriniz ile ters ilişki de bulunmamanız hem sizin hem eşiniz için daha sağlıklı bir yol olacaktır aynı zamanda hemoroit yani basur gibi bağırsak hastalıklarının da ilerlemesine sebep olabilir. Erkek için de eşi ile ters ilişkide bulunmak bazen cinsellikten soğumaya kadar götürebilecek sebeplere neden olmaktadır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir