Son Yazılar

Sorunsuz sevgili terk etme yöntemi!

İlişkinize son noktayı göz yaşı ve ağız dalaşı olmadan koyun

Düşündünüz, taşındınız artık iyice tıkanan ilişkinize son noktayı koymaya karar verdiniz. Fakat sevgilinizin kalbini kırmak fikri sizi düşündürüyor. Paniğe gerek yok. İşin püf noktalarını uyguladıktan sonra sevgilinizi hiç üzmeden terk etmeniz mümkün. 


Ne söyleyeceğinizi bilin
Kesin kararınız sevgilinizi terk etmek. Ama ne söyleyeceğinizi biliyor musunuz? Büyük terk etme konuşmasını yapmadan önce muhakkak ne söyleyeceğinizi kararlaştırın. Zira bu tip önemli konuşmalarda her kelime çok büyük anlam taşır ve bazen ağzınızdan çıkan tek bir yanlış sözcük bile yaratmayı umduğunuz huzurlu ortamı cehenneme çevirebilir.
Doğru yer seçin
Sevgilinizi terk ederek üzeceksiniz. Hoşuna gitmeyen şeyler söyleyeceksiniz o halde  “bari sevdiği bir yere götüreyim” diye düşünüyorsanız yanlışlardasınız. Ona en sevdiği kafede veya manzarasına bayıldığı bir noktada ayrılık kararınızı açıklarsanız, hayatı boyunca o noktaya gidince sizin onu üzdüğünüz o korkunç anı hatırlayacaktır. Eğer çok uzun yıllardan beri beraber değilseniz, onun evinde veya sizin evinizde ayrılık konuşması yapmak uygun olmaz. Onun evinde siz kendinizi tedirgin hissedersiniz. O da sizin evinizde aynı duruma düşer. Dolayısıyla tarafsız bir mekan seçmek durumundasınız.  Böyle bir mekan daha önceden gittiğiniz, ancak ne sizin ne de onun için özel anlamı olmayan, sıradan bir yer olmalı. Mekanı belirledikten sonra zamanlama konusunu halletmeniz gerekli. İkinizin de ayrılık derdiyle uğraşacak vaktinizin olmadığı yoğun programlarla boğuştuğunuz zamanlardan veya uzun tatil arifelerinden uzak durun. Konuşmaya en az bir saat ayırmanız gerektiğini unutmayın.
Yalan söylemeyin
Yalan söylememeniz gereken zamanlardan biri ayrılık konuşmasıdır. Elbette “senden sıkıldım” gibi acı gerçekleri yüzüne vurmanız gerekmiyor. Ancak “sen bana fazla iyisin” gibi klişe yalanlardan kesinlikle uzak durmanız şart. Zaten bir kadın için terk edilmek yeterince utanç vericidir. Bir de ayrılık nedeni olarak ilişki tarihinin en büyük yalanlarını duymak, durumu iyice trajik hale getirecektir. Burada samimiyet ile saygıyı harmanlayıp bir dürüstlük dozu tutturmak lazım. Sizi ayrılık kararı vermeye götüren nedenleri onu kırmayacak bir dille ifade edin.
Suçlamadan uzak durun
Ayrılık nedenleriniz “çünkü sen şöylesin, bana böyle yaptın” gibi suçlayıcı ve bütün faturayı sevgilinize çıkaran tarzda olursa, o da sizi suçlar ve birden bire kendinizi bitmek bilmeyen bir kavganın içinde bulursunuz. Elbette “suç benim” gibi klişeler de kadınlara sökmez. O halde olayı kişiselleştirmeden durumu açıklayın. Ettiğiniz her laf uyumsuzluğunuzu vurgulasın.
Sakin olun
Siz ne kadar kibar olursanız olun sevgiliniz aniden sinirlenebilir. Bu noktada, eğer siz de kendinize hakim olamayıp, ona cevap yetiştirirseniz kavga çıkar. Dolayısıyla sakin olmalısınız. Bazı kadınlar, kendileri sinirden deliye dönmüşken, karşılarındaki adamın sükunetini korumasına sinir olurlar. Ve adamı kışkırtarak, sinirlendirmek isterler. Kışkırtma çanta fırlatmadan, hakaretlere kadar herhangi bir formda olabilir. Her şeye hazırlıklı olun ve asla sakinliğinizi kaybetmeyin.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*