Son Yazılar

Sertleşme Sorununun İlacı Benzincide!

Yapılan araştırmalarda sertleşme problemi olan kişiler, doktora gitmek yerine, bir arkadaşına veya yalnızca eczaneye başvuruyor.

 ​14 ilde 400 erkekle yapılan araştırmaya göre sertleşme sorunu yaşayan 6 erkekten 1’i eczane yerine farklı bir yol tercih ediyor. En tehlikelisi ise bitkisel adı altında pazarlanan ürünler.

Araştırmaya göre sertleşme sorunu yaşanyan kişilerin %53’ü bununla ilgili arkadaşına danışırken, %48 de eczaneye gidiyor. Doktora başvuranların sayısı ise maalesef %10,6

İlaçların eczane dışından temin edilmesinin en büyük nedeni de satın almanın kolay olması.

Erkeklerin %19’u daha ucuz olduğu için, %10’u internet aracılığıyla, %10’u ise eczacılardan çekindiği için, %6’sı da kutuda daha çok ilaç olduğu gerekçesiyle diğer seçenekleri tercih ediyor.

İnternet, eczanenin en büyük alternatifi olarak görülüyor. Onun ardından telefonla sipariş verme, benzincideki marketler, aktarlar, pazarlar ve firmaların kendi satış noktaları bulunuyor. İnternetin tercih edilmesinin en büyük nedeni ise ‘gizlilik’.

Uzmanların aksine, İnterneti tercih edenlerin hiçbiri ilaçın gerçekliğinden süphe duymuyor. Etken madde içeren ilaçların tedavi özelliği olduğunu söylüyor. Fakat asıl sorun gerçek içeriklerinin tam olarak bilinmemesi.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*