Son Yazılar

Pipi Nasıl Büyür?

Latince kuyruk anlamına gelen penis, içinde uzunlamasına süngerimsi dokular bulunan ve idrar ve meninin aynı yerden geçtiği bir kanal bulunan erkeklik organına verilen isimdir. Penisin erekte olması, cinsel uyarılma sonucu beyinden gelen sinyallerle süngerimsi dokulara kan pompalanması ve sertleşmesi ile gerçekleşir. Sertleşmiş penis hem enine, hem de boyuna büyür.

Ergenliğe geçen bir erkeğin penisi normal halde 5 cm. ile 9 cm. arasında, sertleşmiş haliyle ise Türk erkeği standartlarına göre ortalama 14 cm. boyutundadır. Ancak penis büyüklüğünün erkekten, erkeğe farklılık göstereceği unutulmamalıdır.

Yaygın yanlışlardan birisi de penisin kısa boylu erkeklerde daha büyük olacağı kanısıdır. Aynı şekilde zenci erkeklerde uzun penis, tamamen genetik faktörlerle alakalıdır, deri rengiyle bir alakası yoktur. Buna göre erkete olmuş haliyle 11 cm. ile 16 cm. arasındaki penisler normal kabul edilir. 16 cm.den uzun penislerin partneri sıkıntıya sokacağı unutulmamalıdır, çünkü kadın vajina yolu ortalama 17 cm. civarındadır.

Bunun dışında normal halde büyük olan bir penis, sertleşince de çok uzamayabilir veya normal halde çok küçük olan bir penis, sertleşince çok uzun bir hal alabilir. Bütün erkekler, penis büyütme ileyakından ilgilidir, bunun bir güç simgesi olduğu düşünülür. Ancak iyi bir seksin aslında boyutla ilgisi yoktur. Sekste önemli olan sertliğini uzun süre koruyabilen penistir. Sertliğini koruyamama, penis büyük olsa bile erken boşalma sorunu var demektir. Yani sertliğini koruyabilen 14 cm. civarındaki penisler, aslında ideal penistir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*