Son Yazılar

Penis Sertleşmesi Nasıl Olur?

İnsanlarda cinsel problem muhabbeti açıldığı an akla ilk gelen erkeklerdeki iktidarsızlıktır. Oysaki durum sadece erkeklerde değil aynı zamanda kadınlarda da aynıdır ve cinsel fonksiyon problemleri her iki tarafta da oluşabilecek bir olaydır. Sertleşme yani iktidarsızlık sorunu erkeklerdeki tek sorun değildir ve daha farklı problemlerde mevcuttur. Penis sertleşmesi nasıl olur diye düşünüyorsanız işte size cevapları;

Penis Sertleşmesinin Nedeni ve Detayları

Öncelikle bu sertleşme olayının başlıca faktörleri arasında genetik ve stres gelmektedir. Kadınlarda ise bu sorun genellikle istek bozuklukları, ağrılı ilişki, vajinismus ve orgazm bozuklukları olarak görülür.

Sertleşme problemi, cinsel arzu olduğu halde, istenilen sertliğin elde edilememesidir. Yani yaşlı bir insanın günde 1 veya 2 kere başarılı bir ereksiyon sağlamışsa, bu insanın tedaviye ihtiyacı olmadığını gösterir.

Bu tür sertleşme sorunlarının tedavisi genellikle psikolojik tedavi yöntemleri kullanılıyor. Bunun dışında elbette ilaç tedavileri de mümkün ancak en yaygın ve etkili yöntem psikolojik yöntemleridir.

Yaşamı tehdit eden hastalıklar gurubuna dâhil olmayan Erektil bozukluklar, daha çok dinsel ve kültürel nedenlerden dolayı çekingenlik yaratmasından dolayı kesin bilgiler ve istatistiklere ulaşmak mümkün değil. Ancak bu sorunun dünyanın büyük bölümünde var olduğundan eminiz. Bu konudaki en doğru ve güvenilir bilgiyi ABD’nin Massachusetts Üniversitesi açıkladı. Yapılan geniş kapsamlı araştırma ve anket sonuçlarında, dünyanın %52’lik bir kısmının sertleşme problemi yaşadığı tespit edildi. Bu sayede genel bir tablonun ortaya çıkması sağlanmıştır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*