Son Yazılar

Penis büyüklüğü nasıl hesaplanır ?

İçinde uzunlamasına süngerimsi dokular barındıran penis idrar, sperm ve ersuyu geçtiği kanalların bulunduğu erkek organıdır. Cinsel süreç başlangıcın da süngerimsi dokular beyne kan pompalar ve penisin sertleşmesi için gerekli olan uyarıları vererek cinsel birleşme için hazır hale gelmesini sağlayarak kanallar da ki akışı da sadece sperm ve ersuyu olarak düzenler. Bu süreç için de penis enine ve boyuna olmak üzere büyür, ergenlikte ki bir erkeğin penis boyutu sertleşmemiş halde iken 5 ila 8 cm arasın da olup sertleşme sağlanması ile 15 cm boyuna kadar ulaşabilmektedir.

Ülkemiz de ki araştırmalar da penis boyutunun ortalama olarak 11.5 ile 15 cm arasın da olduğu bilinmektedir. Penis silindirik bir yapı halindedir ve iki önemli görev için de erkek vücudun da bulunmaktadır.

Bunlardan birinci ve cinsel organ olarak üreme için kullanılan kanalları ve cinsel zevklerin merkezi oluşturan bir organ olarak görev alması ikinci ise sindirim işlevin de atım görevin de yine kanalları ile bunu sağlamasıdır. Genç yaşlardan itibaren sindirim de sorun yaşamadan sağlıklı bir yaşamı olan bireyler de penis büyüklüğü  ortalama için de olarak işlevsellik için de gerekli oranları istenen düzeyler de sunabilmektedir.

Penis sertleşmesinin ergenlik döneminden itibaren tüketilen besinler ile de ilgisi oldukça açık bir şekil de görülmekte ve bunun ileri de ki yaşlar için de boyut konusunun da için de yer aldığını yapılan analizler sonucun da görmekteyiz.

Vücudun yapısına oranla gelişme göstermeyen penis çok iri bir bünye de olan uzunluğu aynı oran da olmayan zayıf bir vücut ürende daha uzun olarak da yer alabilmektedir. Boyutun işlevselliği erkeğin sertleşmesin de ve cinsel arzularının düzeyine bağlı olarak sonucu etkilemektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*