Son Yazılar

Kadın prezervatifi nedir nasıl olur

Cinsel yaşamının ayrılmaz parçaları olan prezervatifler erkek için olanlarının yaygın olarak kullanılmasının yanında kadınlar için de üretilen çeşitleri de artık yaygınlaşmaktadır. Özellikle sorun çıkaran erkek partnerler için kadınların koruyucusu olan kadın prezervatifleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Erkek prezervatiflerin çok yaygınlaşmasının yanında kadın prezervatiflerinin yaygınlaşamamasının sebebi, kullanımının kolay olmasının yanında ücreti yüksek olmasıydı. Ama artık bu gibi sıkıntıların aşılmasıyla kadınlar arasında çok fazla kullanılan ürünlerden biri olmayı başardı.

Kadın prezervatifinin üretilmesinin asıl sebebi, erkeklerin özellikle prezervatif kullanmak istemeleri sonucu kadınların kendilerini gebelik ve bulaşıcı hastalıklardan korunmaları için üretilmiştir. Cinsel rahatsızlıklardan dolayı doktora giden kadınların %73 varanı erkeğinin prezervatif kullanımı ilişkiye girmek istediğini ve kendisini kontrol etmeyerek doğuma sebep olduklarını dile getirmişlerdir. Her ne kadar böyle bir durumla karşılaşılmış olsa da kesin sonuç vermemekle birlikte doğum kontrol hapının ilişkiden bir gün sonra da kullanılabileceği doktorlar tarafından belirtilmiştir. Ama kesin ve güvenilir bir sonuç kadın prezervatifi kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Kadın prezervatifleri erkek prezervatiflerine göre daha sağlam, daha dayanıklı ve daha güvenilir bir koruyucu etki oluşturmaktadır. Yırtılması, yıpranması ve sağlığıyla her türlü zorlu ilişkiler de bile kesin koruyucu etki sağlamaktadır.

Kadın prezervatifin takılması; kutusundan çıkarıldıktan sonra kesici ve delici cisimlerden uzak tulularak, folyosundan dışarı çıkarılır. Prezervatif üzerinde iki büyük halka bulunmaktadır. Bu halkalardan açık olanı vajina dışında kapalı olanı ise vajina içerisinde kalacaktır. Uygulamayı yapacak olan kişi vajina içerisine doğru prezervatifi yavaş yavaş yerleştirmeye başlar. Yerleştirme işlemi vajinanın dip kısımlarına kadar ulaşması gerekir. İçeride kalan kapalı halka ise, rahim bölgesini tıkayarak herhangi bir yırtılma ve delinme fark edilir ise, koruyucu etki oluşturarak olumsuz bir durumla karşılaşılmasını önler. Kadın prezervatifine göre kalın olması ve daha dayanıklı olması sebebiyle, ilişki sırasında herhangi bir bulaşıcı hastalık etkisi veya gebelik durumu ile ilgili olarak daha güvenilir ve daha koruyucudur. Bir başka özelliği ise, kadın prezervatifleri erkek prezervatiflerine göre daha önceden kullanılabiliyor. Örneğin, ilişkiye girmeden tam 8 saat önceden bunu kullanabilirsiniz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*