Son Yazılar

Kadın prezervatifi nasıl takılır?

Cinsel hayatımızın önemli bir parçası haline gelen prezervatiflerin pek bilinmese de yaklaşık 10 yıldır bayanlara yönelik olarak da bulunmaktadır. Genel olarak hem sağlık problemlerini hem de gebeliği önleme amaçlı kullanılan prezervatifler erkekler tarafından tercih edilmediği zamanlarda kadınların kullanması gerekir. Ancak birçok nedenden dolayı fazla tercik edilmediği de bir gerçek.

Avantajları, Dezavantajları nelerdir?

Kadın prezervatifleri latex erkek prezervatifine göre hem daha kalın hem de daha hassas malzemeden yapılmıştır. Dolayısıyla erkek prezervatiflerine göre daha güvenlidir. Bu sayede hem cinsel yoldan bulaşan hastalıklara hem de gebeliğe karşı daha yüksek önlem alınmış olunur.

Dezavantajlarına değinecek olursak; kadın prezervatiflerin takılması kolay değildir, uzun sürer. Erkek prezervatifleri gibi ilişki esnasında takılamaz. Dolayısıyla erken yerleştirilmelidir. İlişkiden en erken 8 saat öncesine kadar takılabilir. İlişki esnasında prezervatiften rahatsız edici birtakım sesler çıkabilir. Buda hem bayanın orgazm olmasını hem de erkeğin cinsel performansını olumsuz etkiler. Maliyet olarak da oldukça pahalıdır. Bir adet kadın prezervatifinin fiyatı bir adet erkek prezervatifine göre 20 kat daha fazladır. Kadın prezervatiflerinin olumsuz nedenlerinin daha fazla olmasından dolayı günümüzde özellikle ülkemizde fazla tercih edilmemiştir.

Cinsel ilişki ile bulaşan hastalıklara ve istenmeyen gebeliğe karşı önemli olan prezervatiflerin erkekler açısından fazla tercih edilmemesi bayanları prezervatif kullanmaya zorluyor. Ancak unutulmamalıdır ki hastalığın, istenmeyen gebeliğin ve cinsel performansın güzel olmasını istiyorsak erkeklerin prezervatif kullanması daha verimli olacaktır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*