Son Yazılar

Kadın orgazmının anahtarı G-noktası nedir?

Kadın cinselliğe dair erkeklerin en çok kafasına karıştıran gizemlerinden biri G- noktası. Zira G-noktası en soğuk kadını bile seks tutkunu haline getirebilecek bir mucize olarak biliniyor. Ancak bazı dokorlar g noktasının bir efsaneden ibaret olduğunu söylüyor. Peki işin aslı ne?

G-noktası nedir?

G-noktası Adına 1944 yılında G-noktasından ilk kez bahseden alman jinekoloji profesörü Ernst Gragenberg’den alıyor. Ancak g noktası Binlerce yıldan beri Tantrik seksin Yaygın olduğu Asya ülkelerinde şehvet noktası olarak biliniyor. Bu noktanın özelliği saatlerce kritik haz sağlayabilecek cinsel açıdan bir kadının inansız olduğu yer olması. G-noktası uyarılan kadınların sekse Karşı uzun saatler boyunca bitmek tükenmek bilmeyen bir istek duyacağı söyleniyor.

G-noktası nerededir?

Varlığı seks Dünyasında bir bilmece haline gelen yeni noktası burun ağız ya da kulak gibi Tam olarak şurada denilebilecek bir yerde değil. Zaten yapılan araştırmalar Kadınların %49’un dan g noktasının olmadığını ya da kadınların henüzg noktalarını keşfetmediklerini gösteriyor. Geri kalan %51 lik kısım için İse farklılıklar söz konusu. Zira her kadının anatomik yapısı farklı. Ancak genel olarak genel tanısının vajinanın Ön duvarına yaklaşık 2:30 santim büyüklüğünde bir yer olduğu biliniyor. Aslında. Kelimesi, Almanca teriminin tam karşılığı. Ancak gerçekte G noktası bir nokta olmaktan çok bir bölge. Bu noktanın tam yerini belirlemek ise cinsel partnere kalıyor.

G-noktası nasıl uyarılır?

G noktasını en çok uyaran pozisyonlar kadının önünde erkeğini arkada olduğu kaşık gibi pozisyonlar. Ayrıca kadının üstü olduğu pozisyonlarda kadına daha çok kontrol verdiği için g-noktasını uyarılmasını kolaylaştırabilir. Misyoner pozisyonunda g noktasını bulma şansınızı arttırmak için, partnerinizi bacakları omuzlarınıza koymanız gerekiyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*