Son Yazılar

Egzersiz cinsel performansı artırıyor

Spor yapan erkekler yatakta daha kuvvetli ve dayanıklı oluyor

Egzersizin kalp damar sağlığına olan faydaları yıllardan beri biliniyor. Ancak yapılan son araştırmalara göre düzenli egzersiz cinsel performansı güçlendiriyor ve yaşla beraber gelen cinsel yetersizlikleri büyük ölçüde engelliyor.

Harvard üniversitesi doktorları tarafından yürütülen araştırmalara göre egzersiz erken boşalma gibi cinsel sorunları engelliyor. 2000 genç ve sağlıklı erkek üstünde 5 yıl boyunca yapılan çalışmaya göre egzersiz yapan erkekler, yaşıtlarından çok daha uzun süre cinsel ilişki kurabiliyorlar ve erken boşalma gibi sorunlarla daha az karşılaşıyorlar. Araştırmayı yürüten doktorlar hayatı boyunca düzenli spor yapmış erkeklerin, 50 yaş üstündeyken bile , ham vücutlu yaşıtlarına göre daha başarılı cinsel performans sergileyeceğini ve %52  daha az iktidarsızlık sorunuyla karşılaşacağını belirtiyorlar.

Doktorlara göre sporun mucizevi etkilerinden faydalanmak için saatlerce spor salonuna kapanmaya gerek yok. Doktorlar haftada 3-4 gün sadece yarım saat tempolu yürüyüş gibi sporların cinsel performansı arttıracağı görüşünde. Zira bu kadar az sürede yapılan spor bile damarları açarak ereksiyonun daha kuvvetli olmasına yardımcı oluyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*