Son Yazılar

Bel soğukluğu Nedir Nasıl Bir Hastalıktır?

Bireye cinsel yolar ile bulaşan bir hastalık olan belsoğukluğu, kişinin ne denli bakım yaptığı ile doğrudan ilgilidir. Öncelikli temizlik ve sağlık kuralları neticesinde oluşturulan pek çok farklı seçenek dahilinde bu hastalığa yakalanan insanlar, çok eşlilik kavramından geçmektedir büyük bir ihtimal ile. Çok eşlilik kavramını benimseyen insanlarda sıklıkla görülen bu hastalık, ilişki sırasında kişiye bulaşır.

Belsoğukluğu Hastalığının Bulaşma Evreleri Nasıldır?

Kişiye cinsel ilişki yolu ile bulaştıktan sonra, ortalama birkaç gün ile 30 günlük bir süre arasında bir kuluçka dönemine sahip olan bu hastalık, kendi belirtileri ile rahatlıkla belirli olabilir. Erkek cinsel organından sperme benzeyen farklı damlaların görülmesi, hastalığın ilerlediğinin bir göstergesidir ve tedavi sürecine başlanılmaz ise kısırlığa kadar süre gelen bir süreç zarfı başlar.

Belsoğukluğu Hastalığının Tedavi Evreleri

Genellikle erkeklerde görülen bu hastalık, kuluçka süresi ardından idrar yaparken dahi kendini hissettirir. İç organlarda başlayan ve bu alanda kendini ilerleten bu hastalığın tedavisi için, erken teşhis büyük bir önem arz etmektedir. Hem güncel hem de uzun vadeli tedavi seçenekleri arasında enjeksiyon seçenekleri ile yapılan tedaviler bulunmaktadır. Bu tedaviler bireyin sağlığında etkili bir adım yaratmakta ve kalıcı bir sağlık için pek çok farklı alternatif oluşturmaktadır. Günümüzün en sağlıklı ilişki biçimleri, erken teşhisten ziyade belsoğukluğu hastalığına yakalanmanızı da önleyecektir. Aktif bir kondom kullanımı, bu konuda sizde koruma sağlayacaktır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*